ORHAN UĞUR: “AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BU YÜZDEN BİTMEK ÜZERE”

ORHAN UĞUR: “AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BU YÜZDEN BİTMEK ÜZERE”

Geçtiğimiz hafta sonu U-17 futbol müsabakasında Osmanelili bir futbolcunun dili boğazına kaçmış ve iddialara göre ambulansın stada geç geldiği belirtilmişti. Bu konunun önemine vurgu yapan Uğur; “Ailelerimiz çocuklarımızı spor yapsın, kötü alışkanlıklardan uzak dursun diye spora yolluyor fakat sağlık ekibi sahada olmadığı için böyle bir sakatlanmalara neden oluyor” ifadelerini kullandı. Meclis Üyesi Orhan Uğur gazetemiz muhabiri Erhan Toka’nın sorduğu;

TOKA: Siz eski bir futbolcusunuz ne söylemek istersiniz?

“Orhan bey geçtiğimiz hafta sonu burada U-17 gençler ligi başladı biliyorsunuz. Osmanelispor’dan bir kardeşimizin dili boğazına kaçtı ve bir sakatlanma yaşadı. Daha önceki toplantılarda da, Vali beyin düzenlediği İl Spor Şurası  toplantısında ASKF Başkanı Nusret Tosun tarafından dile getirilmişti amatör maçlarda ambulans olmayışıyla alakalı. Bunun bir Sağlık Bakanlığı politikası olduğunu, saat başı 154 TL gibi bir rakam istendiğini Amatör spor kulüplerinde bütçenin zaten olmadığını, sadece sağlık memurlarıyla bu işlerin idare edildiğini ancak istenildiği takdirde telefonla 112 acilin müdahale edebileceği gündeme geldi. Geçtiğimiz haftasonu da böyle bir olay yaşandı. Bununla ilgili siz eski bir futbolcusunuz ne söylemek istersiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

UĞUR: “Sağlık ekibi sahada olmadığı için böyle bir sakatlanmalara neden oluyor”

“Amatör spor kulüplerinin 2 seneden beri çektiği çile ortada, sizin de ifade ettiğiniz gibi. Geçtiğimiz Cumartesi günü bir kardeşimizin dili ağzına kaçtı ve sakatlanma pozisyonuna geldi. Allah göstermesin daha önce de böyle olaylar oldu. Yine sağlık ekipleri sahada olmadığı için büyük sıkıntılar yaşandı. Buradan sayın Valimize, gereken kurumlara gönderme yapmak istiyoruz, söylemlerde bulunmak istiyoruz. Amatör spor kulüpleri bu yüzden bitmek üzere. Ailelerimiz çocuklarımızı spor yapsın, kötü alışkanlıklardan uzak dursun diye spora, futbola, voleybola, basketbola yolluyor. Fakat sağlık ekibi sahada olmadığı için böyle bir sakatlanmalara neden oluyor. İnşallah bu ikinci devre başlamadan bu sıkıntı çözülür. Sayın Valimize de buradan sporla ilgilendiği için çok teşekkür ediyoruz. Bu konuya el atmasını temenni ediyoruz. Tabi iktidarın da bu konu üzerinde durmasını istiyoruz. Size de böyle futbola, spora duyarlı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.”

CANER ALKAN 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam