Ormancılık Günü Fidan Dikilerek Kutlandı
admin • 23 Mart 2013 16:41:50 
Ormancılık Günü Fidan Dikilerek Kutlandı

 

Bilecik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen fidan dikimine Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Bilecik Edebalı Ortaokulu öğrencileri de katıldı. Etkinlikte Çam, Akasya ve Dişbudak türlerinde 250 fidan dikildi. Öğrencilerin fidan dikmekten büyük keyif aldığı gözlendi.

Törende konuşan Orman İşletme İl Müdürü Oktay Ayatay, dünya genelinde orman varlığında bir azalma olmasına rağmen ülkemizde bu konuda son zamanlarda çok verimli projeler yapıldığını belirtti. Ayatay konuşmasına şöyle devam etti:

“Aslında bizim buradaki amacımız kendi görevimiz, orman teşkilatı olarak her zaman yaptığımız bir şey, ağaç dikmek, mevcut ormanları korumak, geliştirmek, orman yangınlarıyla mücadele etmek. Bunlar bizim görevimiz ve sürekli de yaptığımız bir şey.

Bunu Milli Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasındaki “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında, okullardaki öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak maksadıyla öğrencilerimizle beraber fidan dikmeyi uygun gördük.

Ayrıca yine çocuklarımıza orman sevgisini aşılamak adına ormanların korunmasına yönelik tiyatral oyunlar sergilemeyi düşünüyoruz. Bu oyunları Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği okullarda bu ay içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

Etkinlik sonunda katılımcılara meyve suyu ve kek dağıtıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x