Osmaneli Belediyesi Berber Ve Kuaförlerin Tüm Koruyucu Malzemelerini Karşılayacak

Osmaneli Belediyesi Berber Ve Kuaförlerin Tüm Koruyucu Malzemelerini Karşılayacak

Osmaneli Belediyesi, 11 Mayıs’ta açılacak olan erkek ve kadın kuaförlerine destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından zorunluluk getirilen koruyucu malzemeleri karşılıyor.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli’de faaliyet gösteren berber ve kuaför temsilcileri ve Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkanı Aydın Yıldız, Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan berber ve kuaförlerin Türkiye’de normalleşmeye doğru gidilmesi sonucu, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tekrar hizmete başlayacak olmaları nedeniyle bir araya geldi.

“Berber ve kuaförlere, Osmaneli Belediyesi olarak her türlü desteği yapacağız”

Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada, kapalı oldukları sürede kurallara uyarak büyük fedakarlık yapan berber ve kuaförleri tebrik ederek; “erkek berber ve kuaförlere ve kadın kuaförlere Osmaneli Belediyesi olarak her türlü desteği yapacağız. Berber ve kuaförler için açılış şartı olarak istenen ve faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli olan; ateş ölçer, tek kullanımlık maske, dezenfektan, Siperlik, beyaz medikal doktor önlüğü, tek kullanımlı havlu ve müşteri için önlük, eldiven vb malzemelerin tümü belediyemizce karşılanarak berber ve kuaförlerimize teslim edilecek. İçinde bulunduğumuz süreçte berber ve kuaförlerin değerini bir kez daha ortaya koydu. En azından 11 Mayıstan sonra aynaya bakarken daha güzel bir yüzle mutlu olacağız” dedi.

 “Allaha şükür şu an Türkiye ortalamasının da altına indik”

 Osmaneli olarak Türkiye’deki uygulamalara paralel koronavirüse karşı büyük mücadele verdiklerinin altını çizen Başkan Şahin; “Allaha şükür şu an Türkiye ortalamasının da altına indik. Ancak bu bizi asla gevşetmeyecek. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı ve yayınlayacağı kurallara harfiyen uyacağız. Osmaneli halkı sosyal mesafeye uyarak doğayla ve güzelliklerle tekrar çok yakında buluşacak. Kurallara uyan Osmaneli Halkına tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam