OSMANELİ BELEDİYESİ KURDUĞU ÜRETİM MODELİ İLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

OSMANELİ BELEDİYESİ KURDUĞU ÜRETİM MODELİ İLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Osmaneli Belediyesi kurduğu üretim modeli ile, iş güvenliği, sağlık, koruyucu malzeme üretimini BEBKA destekleriyle sürdürülebilir ticari faaliyete dönüştürüyor.

Korona Virüs Pandemisi ile mücadelede maske üretimi, bone üretimi, hijyenik giysiler, ilaçlamada kullanılan koruyucu giysiler, sağlıkçıların ihtiyaçlarına yönelik giysilerin üretimini yaparak, büyük bir ihtiyacı karşılayan Osmaneli Belediyesi ürettiği bu ürünlerin sürekliliği sağlamak amacı ile yeni organizasyonları bünyesinde oluşturdu.

Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi ile yetiştirdiği kadın girişimcileri “Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi” tüzel kişiliğinde bir ticari tüzel kişiliğe dönüştürdü. Üye kadın girişimcilerin ürettiği ürünleri pazarlayan, kendi atölyelerini kurarak buralarda kadın girişimciler üretim olanağı sağlayan kooperatif  kısa bir sürede yapmış olduğu faaliyetler ile etkisini göstermiş oldu.

Korona Virüs ile mücadele için ağırlık kazanan üretim modeli artık yeni ürünlerle sağlık sektörüne sürekli ürün üretecek diyen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Özellikle bölgemizdeki şirketlerin,belediyelerin,kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak sürekli üretim kapasitesine ve ürün çeşidine erişecek modelle kadın girişimciler kooperatifimiz ticari faaliyetlerde yerini sağlamlaştırdı. Çeyiz Uysal- Pikocu Emine Kadın Girişimciler Kooperatifi üyemizin atölyesini ziyaret ettik ve ürettiği maske,tulum,koruyucu giysileri inceledik. Değerli girişimcimize hızla sistemimize adapte olduğu ve üretim kapasitesini,ürün çeşitliliğini arttırdığı için teşekkür ediyoruz. BEBKA ile yapacağımız projeye destek sağlandığında “Kadın Girişimciler Kooperatifimiz” sağlık, iş güvenliği, işçi sağlığı, koruyucu malzeme üretimimizde ürün çeşitliliği ve kapasitenin artışını çok daha ileri boyutlara taşıyacağız. Hem üretim, hemde pazarlama alanında sürdürülebilirliği sağlayacak projemizde istihdam anlamında da kadınlarımıza yeni iş olanakları sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam