• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Osmaneli Millet Bahçesi Projesine Bakanlıktan Onay

Osmaneli Millet Bahçesi Projesine Bakanlıktan Onay

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçede yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin Bakanlıkça onaylandığı müjdesini verdi.
Şahin, duygularını şu cümlelerle paylaştı:
”Sakarya Nehri kıyısında Haceloğlu ve İnönü Mahallelerimiz sınırları içinde hazine arazisinin “Millet Bahçesi”yapılmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Murat Kurum ve Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın onayı ile belediyemize tahsis işlemi tamamlandı.
Osmaneli Belediyesi hazineden tahsis edilen alan ve kendisine ait olan alanında ilavesiyle 120.000 m2 büyüklüğünde bölgemize örnek olacak “Millet Bahçesi Parkı”inşaatına havaların düzelmesi ile başlayacağız.
Parkımızın içerisinde;UEFA Standardında Doğal çim futbol sahası,Yüzme Havuzu,Tenis Kortları,Basketbol-Voleybol sahası,Geleneksel Türk Sporları Alanı,Gölet ve su Sporları,parkuru,Bisiklet ve yürüyüş yolları,gençlik ve karavan kamp alanı,At bakımevi ve ata biniş parkuru,balık avlama yerleri,rafting parkuru,anfi tiyatro,orman vb tesisler parkımız içinde yer alacak.
Çevre Şehircilik Bakanlığı,Gençlik ve Spor Bakanlığı,Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi destekleri ve Belediyemiz olanaklarınla ile parkımızı Bölgemizde örnek olacak şekilde inşa edeceğiz.
Millet Bahçesi Parkı”ile Osmaneli için 500.000 m2 park hedefimize büyük oranda yaklaşmış olacağız.Osmaneli Sakarya kıyısında 6 km Lik alanda mükemmel bir park alanına,spor tesislerine sahip olacak.İlçemiz pandemi sonrası spor kamp Merkezi olacak.
Bu projemiz için destek olan ve desteğe devam edecek olan Cevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum,Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Mehmet Kasapoğlu,Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya teşekkür ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam