• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OSMANELİ’NDE KONUT TALEBİ ARTIYOR

OSMANELİ’NDE KONUT TALEBİ ARTIYOR

Osmaneli’de iki yıl içinde en az 500 konuta ihtiyaç duyulacak. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,  Osmaneli’nin yeni yatırımlar ile hızla büyüyeceğini ve bir yükseliş sürecine gireceğini bu bağlamda artan konut talebini karşılamak içinde yatırımlar yapılması gerektiğini ifade etti.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Bu günlerde Osmaneli’de konut fiyatları ve konut kiraları yükseldi. Yeni yatırımlarla hızla büyüme ve yükseliş sürecine girecek Osmaneli, artan konut talebini karşılayacak yatırımları planlamak zorunda. Osmaneli yaşam kalitesinin artması, turizmde öne çıkmaya başlaması,tarımda yeni yatırımlar, sanayide hızla büyüme süreci ve en önemlisi de Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Gemlik YHT yatırımı sonucu tercih edilen yerleşim yeri oldu. Cumhurbaşkanımızın da özellikle vereceği yeni desteklerle Osmaneli sadece Bilecik ilinin değil, tüm bölgemizin ve Türkiye’nin önemli bir yerleşim merkezi oluyor. Sanayide yatırımcıların tercih ettiği yer konumuna gelen Osmaneli hızla artacak konut talebini karşılayacak yatırımları hem özel sektör,hemde TOKİ ile eski Osmaneli Konakları mimarisinde yapılacak konutlarla karşılayacak.Osmaneli sessiz ve doğal güzellikleri,tarihi ve kültürel varlıkları ile çok değişim kesimlerinde yerleşim yeri oluyor. Özel TOKİ projemizle ürettiğimiz 100 konutun hemen satılması ve şu an Osmaneli de en fazla tercih edilen yer olmasının altında yatan nedende bu” ifadelerini kullandı.

Osmaneli’ye konut yatırımlarının sağlanması halinde yapılan konutların kısa sürede satılacağını ifade eden Başkan Şahin, “Osmaneli’de konut yatırımlarını sağladığımızda özel sektöründe,TOKİ’ninde yapacağı konutlar cok kısa sürede tükenecek. Osmaneli’nin büyüme ve yükseliş sürecinde yatırımcıları ve de özellikle konut üretecek yatırımcıların sonradan pişman olmamaları için ilçemize davet ediyoruz. Mevcut inşaatcılarımızında konut yatırımında kaliteli yatay mimaride konut üretmeleri durumunda talep sorunu yaşamıyacaklarını şimdiden söyleyebiliriz” dedi.

“Osmaneli Konakları Projesi kapsamında en az 200 konut yapacağız”

Osmaneli Konakları Projesi kapsamında en az 200 konut yapılacağını söyleyen Başkan Münür Şahin, “Osmaneli’de çok hızlı bir değişim yaşanacak. Yeni yatırımlar ve projeler ile Osmaneli büyüme ve yükseliş sürecini hızlandıracak. Osmaneli de bu gelişimler sonucu var olan konut talebi ve ihtiyacı çok daha artacak. TOKİ ile Osmaneli Konakları Projesi kapsamında en az 200 konut yapacağız. Özel sektöründe en az 300 konutluk yatırım yapmasını hedefliyoruz. Osmaneli’de yatırım yapmak isteyenlerden önce hareket edenler avantaj sağlayacak. Bizden söylemesi, sonrası pişmanlıklar ve kaçan fırsatlar sizleri pişman etmesin” şeklinde ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam