• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OSMANELİ’YE YAŞLI BAKIMEVİ YAPILACAK

OSMANELİ’YE YAŞLI BAKIMEVİ YAPILACAK

Osmaneli  Belediyesi Mart ayı içerisinde yaşlılar için bakımevi inşaatına başlayacağını duyurdu. Tek başına yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlılar için bir sığınma kapısı olacak olan bakımevi günümüzün yekane ihtiyaçlarından birisi. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada; “İnşaatına mart ayı başında başlayacağımız “yaşlı bakımevi”inşaatını beş ay içinde tamamlayıp, Ağustos ayında hizmete almayı planlıyoruz. Hastahanemizin yanına yapacağımız bina 30 yatak kapasiteli olacak.  Yaşlı Bakımevinin Selahattin Çetintaş Devlet Hastahanemizin yanında olması yaşlılarımızın devlet hastahanemizin olanaklarından daha hızlı yararlanmasına da yardımcı olacak.

Şehitler Parkımızın doğasından da yaşlılarımız istifade edecek. Çocuk Kulübümüzden sonra Osmaneli için en hayırlı işlerimizden biri bu yatırım olacak. Osmaneli’de bakıma muhtaç olan yaşlıların yanında, kendi isteğiyle son derece modern ev ileri teknoloji içerecek tesislerimizde kalmak isteyen yaşlılarımız da bu tesisimizden yararlanacak. Tesislerimizin birinci etabını tamamladıktan sonra dışarıyada açılıp ilave yapacağımız yatırımlarla yatak kapasitesini 150 kişiye çıkaracağız.

Amacımız dışarıdan da ilçemize kendi isteğiyle misafir olmak isteyen ve tesislerimizden yararlanmak isteyen yaşlıları da kabul edeceğiz. Sosyal Belediyecilik anlayışımızın yanında hayır dua alacağımız bir yatırımı ilçemizde gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Osmaneli yaşlılar için de tercih edilen güzel ve sağlıklı vakit geçirilecek bir kent olacak. Hep birlikte hayır dua alacağız.” Diyerek bakım evinin Osmaneli için hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam