Osmangazi İlköğretim Okulu Yılsonu Sergisi Açıldı

Osmangazi İlköğretim Okulu Yılsonu Sergisi Açıldı

 

Açılışa Vali Yardımcıları Süleyman Deniz, Eflatun Can Tortop, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bilgin Aydın, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

            Katılımcılar sergiyi gezdikten sonra Teknoloji Tasarım dersi Öğretmeni Reyhan Tortop ve Görsel Sanatlar dersi Öğretmeni Hatice Karahan’a çiçek hediye edildi.

            Sergi ile ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Şişman,  “Biliyorsunuz yaptığımız işin bir eğitim bir öğretim ayağı var. Çocuklarımızın ruhsal, bedensel gelişimleri bizim için önemli. Burada da Osmangazi İlköğretim Okulumuzda Teknoloji Tasarım dersi öğretmenlerimizin gönül birliği, el birliği içinde yöneticileriyle, velileriyle birlikte yaptıkları eserleri hep birlikte görüyoruz. Çocuklarımızın kendilerini ifade etmeleri değerli öğretmenlerimizin onlara rehberlik yapmaları neticesinde ortaya bir eser çıkarmaları, bir eğitim öğretim yılının sonunda onların özgüvenini yükseltecektir. Bizde gelecek adına, çocuklarımızı yetiştirmenin mutluluğunu yaşayacağız.” dedi.

            Okul Müdürü Adem Eren ise, “Okulumuzda 515 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Sergimiz Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım derslerini içermektedir. Burada 180 öğrencinin eserleri sergilenmektedir. Hem Resim hem de Teknoloji Tasarım derslerinde Ekim ayından bu yana yaptıkları eserleri yılsonunda sergileyerek çocuklarımızı onore etme amacındayız. O amaçla bu faaliyeti gerçekleştirdik.” dedi.

ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam