• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OSMANLI MUTFAĞI OSMANELİ’NDE CANLANIYOR

OSMANLI MUTFAĞI OSMANELİ’NDE CANLANIYOR

Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, Osmaneli MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Yamık, Öğretim Görevlisi Şahabettin Hasar, Öğretim Görevlisi Yusuf Bahadır Kavas Osmaneli Belediyesinde bir araya geldi. Osmaneli MYO Müdürü 2019-2020 eğitim döneminde üç yeni bölümün açılacağını ve bunlara öğrenci alınacağını açıkladı. Yeni açılacak bölümler arasında; Aşçılık, Makine ve Tıbbi Sekreterlik Ve Dokümantasyon olduğu belirtildi.

Bu üç yeni bölümün açılmasıyla Osmaneli MYO öğrenci sayısı en az 200 kişi artacak. Özellikle aşcılık bölümü “Osmanlı Mutfağı” olarak büyük ilgi ve tercih sebebi olacağı vurgulandı. Osmaneli Belediyesi bir konağı Aşçılık Bölümü Osmanlı Mutfağı olarak tahsis edeceği söylendi. Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisleri de yine Osmanlı Mutfağı olarak kullanılabileceği ifade edildi..

Makine Bölümü özellikle sanayicinin tercih ettiği kaliteli işgücü ihtiyacını da karşılayacak. Hızla sanayileşen ilçemizde özellikle yetişmiş nitelikli işgücüne çok ihtiyaç var. Makine bölümü ve devamında gelecek diğer teknik bölümlerle şirketlerimizin işgücü ihtiyacı karşılanacak. Başkan Münür Şahin Osmaneli MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Yamık’a ve yardımcılarına teşekkür ederek Osmaneli de MYO ‘da öğrenci sayısının yeni bölümlerle artmasının yanı sıra ilçemizde hareketlilik sağlayacağını belirtti. Amaçlarının Osmaneli de 4.000 öğrenci kapasitesine ulaşmak olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam