OSMANLI PADİŞAHLARI TARİH ŞERİDİ PROJESİNDE SON ÇALIŞMALAR

OSMANLI PADİŞAHLARI TARİH ŞERİDİ PROJESİNDE SON ÇALIŞMALAR

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve Osmanlı padişahları döneminde meydana gelen birçok tarihi olay hakkında bilgi verecek olan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesinde son aşamaya gelindi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Türbesi'nin olduğu alanda hayata geçirilen ve şehrimizin tanıtımı ile turizmine büyük katkılar sağlayacak olan projenin gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulundu.

Bilecik Belediyesi olarak Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesini önemsediklerini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Tarih şeridi çalışmalarında son aşama geldik. İlimizin tanıtım ve turizmine büyük katkıları olacağına inandığımız bu proje aynı zamanda bir eğitim projesidir. Çünkü burada yapılacak olan çalışma ile ziyaretçiler, Osmanlı padişahları ve devirleri hakkında bilgi sahibi olacak. Buraya gelen ziyaretçilerimiz, Şeyh Edebali Türbesi ile birlikte burada daha çok zaman harcayacak ve daha çok fotoğraf karesi ile ayrılacak. Dolayısıyla bu aktiviteler, şehrimizin turizmine de katkı sağlayacak.'' ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam