Özel Eğitimli Polislerden Muhteşem Gösteri

Özel Eğitimli Polislerden Muhteşem Gösteri

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 30 Eylül-11 Ekim 2013 tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 20 personele 60 saatlik tabanca temel atış, ileri seviye atış ve temel operasyon teknikleri konularında eğitim verildi. Personelin yetenek, bilgi ve becerilerinin geliştirilmeleri sağlandı.

Eğitime katılan personelin hocaları eşliğinde gerçekleştirdiği gösteriler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Gerçekleşen gösteri sonrasında eğitmenlere İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru tarafından ödülleri takdim edildi. Daha sonra İl Emniyet Müdür Yardımcıları İlhan Akgüneş, Mehmet Topçu, Zafer Erdoğan ve Hayati Akça tarafından eğitimlere katılan personellere sertifikaları verildi.

Eğitimler ile ilgili açıklamada bulunan İl Emniyet Müdürü Özüdoğru, “Bizim Bilecik İl Emniyet Müdürlüğümüzde Özel Harekat Şube Müdürlüğümüz bulunmamaktadır. Bulunmadığı için önemli operasyonlarımız olduğu takdirde ‘Acil Müdahale Timi’ ismiyle değişik şubelerde çalışan arkadaşlara bu hizmeti aldırdık.

Mutlaka bu hizmeti aldıktan sonra arkadaşlarımız bu operasyonları yapacak anlamına gelmiyor. Ama olduğu takdirde de  büyük bir ihtiyacımızı gidermiş oldular. Eğitim alan ekiplerimize, özel harekatçılarımıza da teşekkür ediyorum.”

Kurs boyunca alınan eğitimler ile ilgili de bilgi veren Müdür Özüdoğru, “Özel Harekatta çalışan arkadaşlarımızın görmüş olduğu eğitimlerin tamamına yakını kısa sürede gerekli spor kondisyon amaçlı, gerekse silah atış, kurtarma amaçlı her türlü eğitimleri bizim ihtiyacımızı gidereceğimiz kadarıyla aldırdık.” dedi.  ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. tebrik – şehrimizde olmayan özel harekat boşluğunu doldurmak üzere çevik kuvvete böyle bir eğitim almaları biz vatandaşlar olarak güvenlik kalitemiz artmıştır emeği geçenleri tebrik ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam