• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPORLA ENGELLERİ AŞIYOR

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPORLA ENGELLERİ AŞIYOR


Bilecik Belediyesi tarafından ”Biz birlikte hareket ediyoruz” projesine katılan özel gereksinimli çocuklar, engelleri sporla aşmaya çalışıyor.
Bilecik Belediyesi Beşiktaş Mahallesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezinde bir araya gelen Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezinde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar, haftada iki gün spor yaparak zaman geçiriyor.
Pazartesi ve salı günleri iki saat sportif faaliyetlerle buluşan çocuklar, uzman eğitmenler nezaretinde ısınma hareketleri, pilates topu, yürüyüş bandı ve kondisyon bisikletinde spor yapıyor.
Proje Koordinatörü ve Spor Merkezi Eğitmeni İlker Çınar, yaptığı açıklamada, özel gereksinimli çocuklara haftanın 2 günü özel eğitmenlerle seanslar planladıklarını söyledi. 
Çınar, “Sosyal anlamda sağlıklı bireylerin yetişmesini istiyoruz. Şu anda eğitime gelen çocuklarımız ileri dereceli çocuklarımız. Onlara topu tutmasını, hareketler yapmasını ve adeta gülmeyi öğretiyoruz. Eğitim sonunda bir kademe daha ileri gidip daha iyi yerlere geleceklerini düşünüyoruz.” dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam