ÖZEL İDAREDEN 325 PROJE

ÖZEL İDAREDEN 325 PROJE

İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant 2016 yılı için toplam ödenek tutarı 4 milyon 274 bin olan  325 projeleri  olduğunu kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan il koordinasyon toplantısında bilgilendirmelerde bulunan Nalbant, şu ana kadar 12 projenin tamamlandığını ve 7 milyon 771 bin TL’de harcama gerçekleştirildiğini belirtti.

Nalbant, 325 projenin 9 milyon 413 bin TL’ sinin il özel idaresi kaynaklarından temin edildiğini belirtti.Nalbant şöyle konuştu:

“ 12 proje tamamlandı 31 proje devam ediyor 5 proje ihale aşamasında 277 proje daha başlamadı. Toplam harcama 7 milyon civarında.

Yol sektöründe ; 4 kilometre onarım yaptık yıl başından bu yana. 11 kilometre stabilize kaplama, 60 kilometre greyderle bakım gerçekleştirdik. 2 bin 340 adet trafik levhası araziye uygulamasına başlandı.

İçme suları sektöründe 183 proje  ele aldık. 2 tanesi sonuçlandı. Toplam ödeneğimiz 1 milyon 325 bin TL

İçme suları yeni ihaleli işler ve tamamı neredeyse bunların KÖYDES projeleri yapıyor. Ödenekleri yok denecek kadar az. Jandarma İl Eğitim Komutanlığımızın bir projesi de ihale aşamasında. Her sene kanalizasyon çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu sene de aynı şekilde yapacağız. Doğal arıtma sistemleri de yapmak istiyoruz ama KÖYDES’ten inşallah değerlendireceğiz.

Bakım onarım için 200 bin TL ödenek ayırdık. Şu ana kadar 5 köyümüze malzeme yardımı yaptık. Devlet köylü iş birliğiyle devam ediyor.

Tarımsal hizmetler sektöründe en büyük ödeneğimiz tarımsal destk projeleri. Bunlar fidan alımları, yem bitkileri alımları tarım makineleri alımları bunları da tarım il müdürlüğümüzle birlikte bu sene planlayacağız.

Eğitim plan proje müdürlüğümüzün 5 kolda inşaat hizmetleri var. Bunlar için toplam 38 milyon ödenek temin ettik 2016 için. Eğitim sektörüne baktığımızda 10 proje ilköğretim kurumları bakım onarım işleri. Bunların 7 tanesi güçlendirmeler, ihale çalışmaları başladı. Ortaöğretimde 26 proje ele alındı. 1 tanesi bitirildi. Diğerlerinin ihale çalışmaları devam ediyor.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam