• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN HAYALİ GERÇEK OLDU

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Bozüyük’te büyüyünce itfaiyeci olmak isteyen otizmli öğrenciler ile özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin hayali gerçek oldu.

Otizmli öğrenciler ile özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek bir süreliğine itfaiye eri oldular. İtfaiyeci olma hayalleri kuran miniklerin aileleri belediye ile irtibata geçerek Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun ev sahipliğinde İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ettiler. Başkan Bakkalcıoğlu, Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık ve Ali Şahinoğlu’nun bizzat karşıladığı ve yakından ilgilendiği minikler büyük bir heyecanla itfaiyeci kıyafetlerini giydiler, İtfaiye araçlarına bindiler ve yangın söndürme hortumu kullanarak yangın söndürdüler.

Minikler, itfaiyeci amcalarından yangın ve yangın söndürme, yangın müdahale aracı, arama kurtarma aracı ve diğer ekipmanlar hakkında bilgi alırken kendilerine özellikle yangın sırasında neler yapmaları gerektiği anlatılarak, yangın durumunda derhal 112’yi aramaları istendi. Yangın eğitiminin sonunda eğitimi başarıyla bitiren minik itfaiyecileri tebrik eden Başkan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu minik itfaiyecilere çeşitli hediyeler verdi. Hayalleri gerçek olan ve mutlulukları gözlerinden okunan minik itfaiyeciler unutulmaz bir gün geçirdiler. Bu muhteşem günü unutmak istemeyen minikler bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam