• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖZEL: ‘VAATLERİMİZ İNSANA, UMUDA VE SEVGİYE DAİR’

ÖZEL: ‘VAATLERİMİZ İNSANA, UMUDA VE SEVGİYE DAİR’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yerel seçim öncesi vaatlerimiz insana, umuda ve sevgiye dair. Daha iyi bir yaşam, daha iyi yönetilen kentler, beldeler, belediyeler, temiz, şeffaf hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı. Bu dilin karşısında maalesef umudu tükenenler var.” dedi.


Seçim çalışmaları kapsamında Bilecik ‘e gelen Özel, Gölpazarı, Yenipazar, İnhisar, Bayırköy ve Vezirhan’da birtakım açılışlar gerçekleştirdi.
Vatandaşlara seslenen Özel, seçim öncesi vaatlerde bulunduklarını belirterek, şöyle devam etti:”Yerel seçim öncesi vaatlerimiz insana, umuda ve sevgiye dair. Daha iyi bir yaşam, daha iyi yönetilen kentler, beldeler, belediyeler, temiz, şeffaf hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı. Bu dilin karşısında maalesef umudu tükenenler var. Umudu tükettikleri için umudun dili yerine umudun siyaseti yerine korku siyaseti, korkunun dilini benimsiyorlar. Diyorlar ki ‘Bizim adayımızı seçmezseniz siz mahvoldunuz.’ Niye? ‘Ülkenin beka sorunu var.’ Ne demek beka? Varlık yokluk mücadelesi demek, yok olmak demek. Buna inanınca önündeki seçimi umutla, sıcaklıkla değil korkuyla karşılıyorsunuz. Bu dil, Türkiye’ye çok şey kaybettiriyor.”Türkiye’de beka sorunu olmadığını savunan Özel, “Aman vaat konuşmayalım, aman seçim konuşmayalım, kim iyi hizmet eder konuşmayalım, beka sorunu konuşalım. Vatandaşın beka sorunu yok ama bütün sebeplerde vatandaşın yetersiz bakiye sorunu var, cebinde para yok.” diye konuştu. Ziyaretlerde Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve 18. Dönem Bilecik Milletvekili Tayfur Ün de bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam