Özge’nin hesabını kadınlar sokakta soracak

Özge’nin hesabını kadınlar sokakta soracak

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüş gençlerin A tatürk Bulvarı, Tevfikbey Caddesi’nden yolu kapatarak yürümesiyle Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Slogan atarak yürüyüşünü sürdüren gençlere vatandaşlar da destek verdi.

Üniversiteli Kadın Kolektifleri adına açıklama yapan Şevval Kaya,“Kadın  düşmanlığıyla attığınız her adımın karşısında biz kadınlar olacağız.”dedi.

Kaya açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“Mersin’in Tarsus ilçesinde kayıp olarak aranan üniversite öğrencisi 20 yalındaki Özgecan Aslan’ın öldürüldükten sonra yakılmış cesedi 12 Şubat akşam saatlerinde bulundu. AKP eliyle desteklenen erkek şiddeti bir üniversite kadının daha hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kadınların kahkahasından korkan kadın erkek eşit değildir diyen zihniyettir. Bugün kadın cinayetlerinin hızla artmasına sebep olan tacizcileri, tecavüzcüleri, kadın katillerini mahkemede aklayanlardır  Özgecan’ın katilleri

Erkek şideetini ilmek ilmek örmeye çalışan çocuklarımıza çığlık atmayı öğretin diyen çok yetkililerdir. Bugün kadınların yaşam haklarını ellerinden alanlar. Şimdi o yetkiller açsın kulaklarını iyice dinlesinler. Kadın  düşmanlığıyla attığınız her adımın karşısında biz kadınlar olacağız.

Siz pervasızca nefretinizi gericiliğinizi saça saça konuştuğunuzda karşınızdakarşınızda üniversiteli kadınları göreceksiniz. Aramızdan aldığınız her kadın için, hayatını kararttığınız her kadın için tek tek hesap vereceksiniz.

Korktuğunuz kahkahalar hazırlayacak sonunuzu.

Buradan bir kez daha duyuralım Özgecan arkadaşımız ilk kadın değildir ama son olması için var  gücümüzle mücadele edeceğiz.

Özge’nin hesabını sokaklarda kadınlar sokakta soracak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam