PARALEL YAPI ALTINKAYNAK’I MI HEDEF ALDI?

PARALEL YAPI ALTINKAYNAK’I MI HEDEF ALDI?

İlimizde faaliyet gösteren bir basın kuruluşu İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak‘ı 28 Şubat felsefesiyle ilişkilendirildi ve imam hatip karşıtı gibi gösterildi.

Bilecik Milli Eğitim İl Müdürü İsmail Altınkaynak’ı bir de biz tanıtalım;

 1. Mart 2014’ten bu yana Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan İsmail Altınkaynak, imam hatip lisesinde okumuş bir öğrencidir.

2.Hafızdır ve dini hassasiyetleri ön plandadır.

3.Eşi 28 Şubat mağduru sınıf öğretmenidir. Öğretmen olarak atanmış fakat başörtüsünden dolayı görev yapamamıştır. Hiçbir şeye başörtüsünü feda etmeyecek kadar hassastır.

4.Kızı Betül Altınkayanak, imam hatip ortaokulu öğrencisidir.

5.Oğlu Musab Tayyip Altınkaynak, AK Parti Üniversiteler başkanıdır ve zaman zaman farklı siyasi ve illegal düşünce mensuplarının sözlü ve fiili saldırılara maruz kalmasına rağmen mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir. En son, Eskişehir’de 20 kişilik bir grubun gezi parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın üniversite içinde yapılan siluetine yazılan yazılar nedeniyle hukuk fakültesi öğrenicisi AK Parti Üniversiteler başkanı Musab Tayyib Altınkaynak’ı tehdit ettiği ileri sürülmüştü. Grup tarafından çekilen videonun sanal medyada yayınlanmasının ardından Altınkaynak’a destek eylemleri Türkiye genelinde yapılmıştır. Basında mevcut olan video izlenince diklenmeyen fakat dik duran Musab Tayyip Altınkaynak tüm kesimlerin takdirini toplamıştır.

Yani Altınkaynak kendi evlatlarını Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un tarif ettiği Asım’ın Nesline yakışır bir şekilde yetiştirmiştir. Bununla yetinmeyen Altınkaynak, görevi boyunca bu kutlu neslin yetiştirilmesi için elinden geleni yapmıştır.

6.Anadolu Öğretmen liselerinin kapatılarak dönüştürülmesi sürecinde Bakanlık Makamınca tüm Anadolu Öğretmen liseleri Anadolu Liselerine dönüştürülmüştür. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak bu süreçte hazırlattığı raporlarla Bilecik Anadolu Öğretmen Lisesinin İmam Hatip Lisesine dönüştürülmesini sağlamıştır. Bu süreçte kamuoyunun yazılı ve sözlü tepkilerine muhatap olmuş ve tüm zorlukları göğüslemeyi bilmiştir.

7.Bilecik ilinde dini hassasiyetleri gözeten vakıf ve dernekleri tek çatı altında toplayarak aylık toplantılar tertip eden ve bu toplantılarda imanlı nesil yetiştirmenin aşkı ve şevkiyle çaba gösteren de Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’tır.

 1. İsmail Altınkaynak, Bilecik İli genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Liselerindeki tüm öğrencilerin imam hatip hassasiyetinin geliştirilmesi ve imanlı nesil yetiştirme çabalarıyla, ufka yolculuk ve hadis yarışmaları kapsamında TÜGVA ile iki kez, Bilecik Şeyh Edebali Kur’an’a Gönül Verenler Derneği ile “ahlak ve İnsan” konulu 1 kez, farklı dini hassasiyet gösteren vakıf ve derneklerle pek çok kez protokol imzalayarak iyi insan, iyi vatandaş, imanlı nesil yetiştirmenin gayret ve çabası içersinde olmuştur.
 2. İsmail Altınkaynak’ın İmam hatip okullarında defalarca kez toplantılar düzenleyerek hassasiyetlerini ve beklentilerini ifade ettiği de bu okullarda çalışan yönetici ve öğretmenlerin malumudur.

Biliyoruz ki, FETÖ/ PDY terör örgütü devletin tüm kurumlarından temizlenirken köşeye sıkışmışlığın verdiği korku, endişe ve aciziyet ile başarılı kurum müdürlerini karalamakta ve provokasyon yapmakta. Hal böyle iken Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’ı 28 Şubat ile ilişkilendirmek ya da imam hatip karşıtı gibi göstermek kime hizmet eder? Kamuoyu şimdi şunu düşünüyor; “Kendini muhafazakar(!) olarak tanıtan bir basın kuruluşu, örnek yaşam tarzıyla ve başarılarıyla dikkat çeken Milli Eğitim İl Müdürü’nü neden hedef gösterdi?”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

14 yorum

 1. o basın kuruluşu çok tuhaf…. il özel idarede daha önceki başkanla haşır neşir iken şimdikine karşı çıkıyor tuhaf….
  belediye ile işi bitsin oraya da karşı çıkar….. daha yazacak çok şey vardır lakin her şey yazılmıyor….

 2. İmam hatipi filan bi kenara çok çalışkan başarılı işini layıkıyla yapan bir il milli eğitim müdürü sağlıklı huzurlu görevine devam etmesi dileğiyle

 3. H.G. görevden alındıktan sonra Bozüyük menşeli siyasi destekle İsmail ALTINKAYNAK ı yıpratıcı haberler yapılması için H.G. basınla sık sık bir araya geliyor görüşmeler yapıyordu. Özellikle imam hatip gibi hassas konular seçilmişti. İl Müdürünü keşke uyarsaymışım gerçi ben yine de kulağına gider diye birilerine bahsetmiştim sohbet havasında. demek ya kulağına gitmedi ya da bu işte başka bir şey var. sayın il müdürünün imam hatipe karşı olma ihtimali yoktur. aksini iddaa tam bir saçmalıktır. Allah yardımcısı olsun … Allah böylelerine fırsat vermesin.

 4. Evet Evet yine gazeteniz İsmail ALTINKAYNAK beyi kısa öz ve net bir şekilde tanımlamış. Tebrik ediyorum. Acaba Bu durumdan diğer yerel basın sahibi beyfendi neden rahatsız oldu. Hala Müdür beye saldırmaya devam ediyor. Ayrıca bizler sağcı, solcu ve muhafazekar olarak TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin birer ferdiyiz. Sol görüşlü bir kişiyle görüşmek yada muhafazekar biriyle görüşmek suçmu? Malum gazetenin sahibi; Müdür bey için Sol görüşlü bir gazeteciyle görüştü deniliyor. O gazeteci TÜRK değilmi? Bu ayrımcılık niye Sayın Cumhurbaşkanımız demiyor mu din, dil, ırk, görüş mezhep vs. ayrılık yapılamaz herkes eşittir diye. Şunu söyliyeyim İsmail Beyin Dinine, devletine ne kadar hizmet vermek istediğini dürüst olan herkes çok iyi biliyor. “Başarı hiç bitmez. Başarısızlık hiç öldürmez.Önemli olan cesarettir. Başarının sırrı, uğraşılan konuya hakim olmaktır.” deyip İsmail ALTIKAYNAK Beye Başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.

 5. Îsmail ALTİNKAYNAK
  Tanıdığım en düzgün ahlak sahibi kimselerden biridir.
  Buna Allah rızası için şahadet ederim.
  Eğer bir iftiraya yada haksızlığa uğrarsa,
  İftira sahiplerine yazık olur…
  İsmail hocam o güzel ahlakı ile Rabbine tevekkül eder..
  Şeytanın sofrası da iftira sahiplerine kalır o ne acı sofrada. .

 6. Bu adamı görevden alacaksanız alın kardeşim. Ama imam hatip konusunda çamur atmayın. İflah olmazsınız. Adam bu meseleye sevdalıdır. Böyle bilir cümle alem.

 7. Anadolu Öğretmen Lisesini, İmam Hatip Lisesine dönüştürmüş… Peh peh peh… Ne matah bir durum gibi anlatılmış… BİLİM BİLİM BİLİM !

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam