• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pazaryeri Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Pazaryeri Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Pazaryeri Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında 2020-2022 yılı Toplu İş Sözleşmesi düzenlenen tören ile imzalandı.

Pazaryeri Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine; Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Belediye-İş Sendikası Eskişehir İl Şube Başkanı Ahmet Recep Moripek ve belediye personeli katıldı.

 İlk yıl için yüzde 27 zam

İmzalanan sözleşmeye göre Pazaryeri Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin aylık aldıkları ücretlere ilk bir yıllık süre için yüzde 27 zam, ikinci yıl için ise memur maaş zammı ve enflasyon farkı maaşlarına ve tüm sosyal haklarına yansıtılacak.

“Çok zengin bir belediye değiliz ama sizlerin de kıymetini bilirim”

 Toplu İş Sözleşmesi imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Çok zengin bir belediye değiliz ama sizlerin de kıymetini bilirim. O yüzden sendika ile gayet güzel bir şekilde orta yolda buluştuk. Birbirimizin kıymetini bilerek çalışacağız. Herkes işini düzgün yaparsa hiçbir problem yaşamayız. İmzaladığımız sözleşme hepimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

“Bu sözleşmede belediye başkanım taşın altına elini koydu”

Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Recep Moripek, imzalanan sözleşme ile koşulların getirilebilecek en üst seviyeye getirildiğine değindi. Başkan Moripek, “Bu sözleşmede belediye başkanım taşın altına elini koydu, koşulları yapılabilecek maksimum seviyeye getirdi. Güzel bir sözleşme yaptık, koşulların düzeldiği konusunda huzurluyum. Bu sebepten ötürü belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve Ahmet Recep Moripek işçilerle sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Tören toplu olarak hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam