PAZARYERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

PAZARYERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

 

Pazaryeri ilçesinde Adliyenin kaldırılması ile ilgili olarak MHP Pazaryeri İlçe Başkanı Ekrem Dur bir açıklama yaptı. Dur açıklamasında: “İktidar yandaşları şunu unutmasınlar ki Pazaryeri Sahipsiz değildir” dedi. Başkan, şöyle devam etti: “HSYK 2012 Yaz Kararnamesi ile birlikte ilçemiz Pazaryerinde görev yapan Savcı ve Hâkimin tayini çıkarılmış, ne yazık ki yerlerine atama yapılmamıştır. Dolayısıyla Pazaryeri ilçemizin Adliyesi kapatılmıştır. Pazaryeri ilçemiz AKP iktidarı tarafından cezalandırılmıştır. 
10 binin üzerinde bir nüfusa sahip olan Pazaryeri ilçemizde yaşayanlar bundan sonraki davalarını Bozüyük veya Bilecik'te görmek zorunda kalacaklardır. Bu durumda vatandaşlarımıza eziyetten başka bir şey getirmeyecektir. Oysa Pazaryeri ilçemiz, AKP'ye her türlü desteği vermiş, hem belediye başkanlığı, hem il genel meclisi üyesi kazanılmasında konusunda epey çaba sarf etmiştir. Bu çabalarının karşılığı olarak da ellerindeki adliyenin alınması mükâfatları olmuştur. Elbette ki bu mükâfat karşılıksız kalmayacaktır. Pazaryeri Adliyesi'nin kaldırılacağı 6 aydan beri konuşulurken, ne AKP'li Milletvekili, ne İl Başkanı ne Belediye Başkanı, ne İl Genel Meclisi üyesi, ne de Pazaryeri Belediye Başkanı bu konuşulanları duymazdan gelerek, Adliyenin gitmesine çanak tutmuşlardır. 
İktidar yandaşları şunu unutmasınlar ki Pazaryeri sahipsiz değildir. Pazaryerinin sahibi, Pazaryerinde yaşayan halkımızdır. AKP iktidarı pazaryeri ilçemizde yaşayanları nasıl cezalandırdı ise, seçimlerde de halkımız AKP'yi gerektiği şekilde cezalandırmasını bilecektir. Pazaryeri ilçemizde dava dosyalarının azlığı, suç oranının düşük olması, Pazaryeri ilçemizin ve halkımızın cezalandırılması anlamına gelmemektedir. Eğer öyle ise, Mal Müdürlüğü'nü, Polis Karakolu'nu, Jandarma Karakolu'nu, Nüfus Müdürlüğü'nü de kaldırın. Oldu olacak Kaymakamımızı da alın. Sizlerin anlayışınıza göre Pazaryeri'ni yönetmek için nasıl olsa bir muhtar yeterli olacaktır” dedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam