Pazaryeri’nde, öğrencilere “Kariyer ve Farkındalık” semineri

Pazaryeri’nde, öğrencilere “Kariyer ve Farkındalık” semineri

YURTKUR Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programda, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Akın, Fen ve Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Sabanur Yılmaz, Pazaryeri Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri İrem Yazıcı ve Serkan Sökmen tarafından 137 öğrenciye farkındalık ve kariyer konularına ilişkin seminer gerçekleştirildi.

YURTKUR Müdürü Halit Sönmez ve öğretim üyelerinin de katıldığı seminerde konuşan Yrd. Doç. Dr. Faruk Akın, "Kariyer, mesleğinizi yaparken kendinize koyduğunuz hedefler doğrultusunda iş deneyimi kazanırken, gerekli eğitimleri alıp, mesleki ve bireysel açıdan kendimizi geliştirme ve gerçekleştirme sürecimizdir. Yapacağınız işte, kendinizi mesleki açıdan geliştireceğinizi düşündüğünüz anları ve konuları tespit edip, kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Gerekirse konusunda uzman kişilerden destek almalısınız. Kariyer, sonu olmayan bir yol gibidir ve devamlı olarak kendinizi geliştirmeniz gerekir" ifadelerini kullandı.

Farkındalığın, düşünebilme kabiliyetine hakim olmak anlamına geldiğini dile getiren Yılmaz, "Farkındalık, bilinci arttırır ve bilinçle de insanda algı artar. Farkındalık arttıkça, anlayış artacak, yaşam boyunca sıradan görülen aslında sıradan olmayan olayları daha iyi algılanacaktır. Farkındalık, sadece düşünebilme kabiliyetimizin kontrolünün, bizde olup olmamasıyla ilgilidir. Bu da kendimizi tarafsız bir gözle izleyerek, kontrolsüz kaldığımız durumları kaydetmemiz demektir. Her şeyden önce insanların kendini fark etmesi gerekir" diye konuştu. 

Öğretim görevlileri İrem Yazıcı ve Serkan Sökmen de bulundukları konuma gelirken nasıl bir süreçten geçtiklerini, nasıl kariyer sahibi olunacağına dair öğrencilere bilgiler paylaştı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam