PAZARYERİ’NDE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PAZARYERİ’NDE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Büyükakın:” Öncelikle Bilecik yöresindeki taliplileri görmeliyiz”

Pazaryeri İlçesinde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Proje Çalışma Toplantısı Yapıldı. Pazaryeri Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda ki toplantıya, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Kaymakam Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koordinatörü Fethi Molla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Veteriner Hekimi Ozan Yolcu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, Ziraat Odası Başkanı Hasan İphar, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Tarım ve Hayvancılık ile ilgili kurum temsilcileri ve besi hayvancılığı yapan çiftçiler katıldı.

Toplantı ile ilgili Vali Büyükakın, “Bu tür projelerin gerçekleşmesi için öncelikle müteşebbislerin kararlılığını görmek lazım. Küçük çapta hayvancılık yapanların ilk olarak kendi aralarında ortaklık şirketlerini kurup hazır olmaları gerekir. Öncelikle Bilecik yöresindeki taliplileri görmeliyiz, yeterli katılım olmazsa çevre il ve ilçelerden besi hayvancılığı ile uğraşan katılımcılar belirlenir. O zaman bizde Valilik olarak bu tesislerin projelerini görür yapılmasının onayını veririz.” dedi.

 

İl Müdürü Yıldız ise konuşmasında şunları söyledi; “Bu Organizasyon Hayvansal üretimin yapıldığı işletmelerin, yeni teknolojileri uygulayabilen, yeterli büyüklükte, alt yapısı sağlanmış, uygun bölgelerde planlanarak, süt, et vb… hayvansal ürünlerin sağlıklı olarak ve yeteri miktarda üretimlerinin sağlanmasını, daha iyi yetiştirme koşullarında kârlı bir işletmecilik sonucu üreticinin gelir ve refah düzeyinin yükseltilmesini, üretimin yeterli hale getirilmesini amaçlayan bir organizasyondur. İlimizde hayvancılık küçük ölçekli aile işletmeciliği şeklinde yapılmaktadır. Ancak son yıllarda hayvancılıkta yaşanan gelişmeler sonucunda modern anlamda büyük çaplı hayvancılık işletmeleri kurulmaya başlanmıştır. Bu gelişmeler Organize Hayvancılık Bölgeleri oluşturulma fikrini ortaya çıkarmıştır.

Pazaryeri ilçesi için bu proje, büyük bir fırsattır. Devlet teşvikleri ile de vatandaşımız daha rahat bu uygulamadan yararlanacaktır. İlçemizde Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşması bilhassa yem ve girdi fiyatlarının ucuza mal edilmesi ve devletin bu konuda vermiş olduğu katkıların daha iyi kullanılmasında avantaj sağlayacaktır”. dedi.

Daha önce Tarım Bakanlığı Reform Genel Müdürlüğü Koordinatörü Fethi Molla, konu sorumlusu Veteriner Hekim Ozan Yolcu, Pazaryeri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmettin Yoldaş ile Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ile söz konusu bölgede incelemelerde bulunulduğunu belirten İl Müdürü Yıldız, çalışmalarından dolayı Başkan Yalçın’ı tebrik etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Pazaryeri ilçesi için bu proje, büyük bir fırsattır. Devlet teşvikleri ile de vatandaşımız daha rahat bu uygulamadan yararlanacaktır. İlçemizde  Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’ nin oluşması bilhassa yem ve girdi fiyatlarının ucuza mal edilmesi ve devletin bu konuda vermiş olduğu katkıların daha iyi kullanılmasında avantaj sağlayacaktır. Pazaryeri  ilçesi potansiyelleri olan bir  ilçe. İlçenin bir yanında  Tarım, bir yanında hayvancılık, bir yanında  turizm, bir yanında sanayi  değerlendiriliyor. Sayın Valimiz Tahir Büyükakın, Sayın Kaymakamımız Bayram Sağır,   İl Müdürümüz Sayın Hacı Dursun Yıldız, Ticaret Sanayi odası başkanı Mefail Ateş bakanlık koordinatörü Fethi Molla ile Ozan Yolcu ve dışarıdan sanayicilerin de hazır bulunduğu toplantıda karşılıklı ıstişare ve fikir alışverişinde bulunduk her zaman ilçemizin gelişmesini değişmesini istihdamın artmasını ekonominin güçlenmesini on planda tuttuk ve çalışmaları bu doğrultuda gerçekleştirdik organize hayvancılık| bölgesi ilçemize çok büyük değer katacağına inancım tamdır. Hep Birlikte Başaracağız Pazaryeri Kazanacak” dedi.

Toplantıda  Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’ın daveti üzerine katılan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık bölgeleri Daire başkanlığı Koordinatörü  aynı zamanda  Pazaryeri li olan Fethi Molla ve  beraberindeki Veteriner Ozan Yolcu ile birlikte Tarıma dayalı İhtisas Organize Hayvancılık  ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. saanyi demek gelişme demek büyüme demek en önemli mesele olması lazımm sanayi bilecikinde izmitli valisii varr

  2. Bilecik pazaryeri bunları hak etmiyor. Gelişme yok. Nüfus artışı yok. Sanayi kuruluşları fabrika açmıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam