PTT’de E-Ticaret Dönemi Başladı

PTT’de E-Ticaret Dönemi Başladı

 

Kurumlarında gerçekleşen en yeni hizmetin e-alışveriş olduğunu söyleyen Gökalp, PTT aracılığı ile internette üç boyutlu olarak ve güvenli bir şekilde alışveriş yapılabileceğini belirtti.

                Postada, bankacılıkta ve lojistikte de büyük ilerleme kat ettiklerini aktaran Gökalp şöyle konuştu:

“PTT son yıllarda büyük bir hızla gelişiyor. Postada, bankacılıkta, lojistikte teknolojiye ayak uydurma adına çok önemli gelişmeler yaşanmakta. Postalarınızı, gönderilerinizi dünyanın dört bir yanına ulaştırabiliyoruz.

                Merkez şubeler ve acenteler olmak üzere 4 bini aşkın işyerimiz bulunuyor. Büyük yerleşim yerlerinde merkez şubelerimiz bulunurken, beldelerde acentelerimiz var. Acentelerimizde de tüm PTT işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tüm il ve ilçe merkezlerine ATM’ler koyduk. PTT’de yaptığınız tüm işlemleri ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz, hatta havale, para çekme gibi işlemleri de yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için bizde bir posta çeki hesabı açtırmanız gerekiyor sonrasında size kart veriyoruz. O kartı kullanarak tüm iş ve işlemleri yapabiliyorsunuz.

‘İnsanın yaşadığı her yere ulaşabiliyoruz’

Lojistikte, kargoda büyük gelişmeler kat ettik. İstanbul’da büyük bir lojistik üssü açıldı, lojistiğin beyni durumunda. Biz insanın yaşadığı her yere, yurdun her köşesine ulaşabiliyoruz. Türkiye yanı sıra dünyanın da her yerine ulaşıyoruz. Kargoda bizim görevlerimizden biri piyasada regülasyonu sağlamak yani biz kamu adına fiyat dengelemesini sağlıyoruz.  Ne kadar serbest piyasa ekonomisi içerisinde hizmet ediyor, rekabet ediyorsak da vatandaşımızın lehine anormal fiyat artışlarını önlemiş oluyoruz.  Diğer kargo şirketleri istediğiniz her yere götürmüyor, ancak şubelerinin olduğu kısıtlı sayıda yere götürüyor. Ama biz kargonuzu her yere götürüyoruz, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında bizim götürmüyoruz diyebileceğimiz bir yer yok.

‘E-ticaret hizmeti vermeye başladık’

PTT e-ticarete de atıldı. PTT olarak müşterilerimize internetten alışveriş hizmeti vermeye başladık. E-PTT AVM ismi verilen hizmetten korkusuzca alışveriş yapabilirsiniz. 3 boyutlu ve 2 boyutlu mağazalarımız var. Kişi bedenini yazarak almak istediği kıyafetin manken üzerinde nasıl durduğuna bakabilecek. Hedefimiz satın alınan ürünleri en erken alındığı günden sonraki gün, en geç de 3 gün içinde kişilere ulaştırmak. Bilecik’te üretim yapan biri internet sitemizden bir dükkân satın alarak ürünlerini orada satabilir.

‘Engelli vatandaşlarımızın hizmetini ayağına götürüyoruz’       

Beldelerimizde emekliler maaşlarını alabiliyor, para alışverişini yapıyor, ürününü satabiliyor. Banka olmadığı zaman bizim şubelerimize gelip işlemlerini yapabiliyorlar. Engelli vatandaşlarımız için girişlerimiz özel olarak tasarlanıyor. Henüz yenilenmemiş olan şubelerimizde de engelli butonlarımız bulunuyor. Engelli kişi eğer girip işlemini gerçekleştiremiyorsa butona basıyor ve memur hizmeti kişinin ayağına getiriyor.”

                Şehrin belli bölgelerine yerleştirilen posta kutuları ile ilgili de açıklama yapan Gökalp şöyle konuştu:

“Eskilerde o tür kutular vardı ve vatandaş gidip mektuplarını atıyordu. Posta kutularının yakınlarında bulunan kişilere isterlerse pul satıcılığı vereceğiz. Ama mektup yazma alışkanlığımız neredeyse bittiği için kimse mektup yazmıyor ki oraya da atsın. Onlar biraz da nostalji. Kutular belli zamanlarda açılarak içinde bir şeyler varsa alınıyor. Küçük olanlar mektup kutusu, birde büyükleri var. Büyük olanlar hem mektup kutusu olarak hem de dağıtıcılarımız tarafından kullanılıyor. Dağıtıcılarımız, dağıtım sırasında postaları çok olduğu zaman bir kısmını oraya bırakarak dağıtıma devam ediyorlar. Postaların bir kısmı dağıtıldıktan sonra geri kalanını tekrar oradan alabiliyorlar.” ZEYNEP KILBAHRİ 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam