PTT’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖDEMELER BAŞLIYOR

PTT’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖDEMELER BAŞLIYOR

Bilecik PTT Başmüdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon aileye vereceği 1000’er TL ihtiyaç ödemelerinin, 1 Nisan tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden verileceği ifade edildi.

“Müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz”

 Koronavirüsün ülkede görüldüğü ilk günden bu yana PTT olarak gerekli tedbirleri alındığının ifade edildiği açıklamada; “Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

İşsizlik Ödemeleri 5 Nisan Tarihinden İtibaren Hesaplara Yatacak

“İşyerlerimizde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki Yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır. Bu kapsamda Şirketimizde hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerimizin işsizlik ödemelerini 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatıracağız.

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiğini hatırlatıyor, vatandaşlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uymasının önemli olduğunu vurguluyoruz.

“Para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.”

İşlemlerini internet ya da ATM’den yapamayan vatandaşlarımızı kontrollü bir şekilde iş yerlerimizde misafir ediyoruz. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM’lerden günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam