“Ramazan Ayının Tüm Dünyaya Güzellikler Getirmesini Diliyorum”

“Ramazan Ayının Tüm Dünyaya Güzellikler Getirmesini Diliyorum”

Av. Karaahmet yaptığı açıklamada, Kur’an-ı Kerim’in, insanoğlunun umutsuzluğunun umudu olduğunu söyledi.

Karaahmet yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İnsanoğlunun umutsuzluğunun umudu, ahlaksızlığının uyarısı, çaresizliğinin çıkış yolu, hatalarına rahmet olarak rabbimiz tarafından gönderilen yol göstericidir; Kur’an-ı Kerim. 

Bugün kavuştuğumuz Ramazan ayı içinde erişeceğimiz Kadir gecesi inmeye başlamıştır kutsal kitabımız,

Dolayısıyla Ramazan ayı, ayların en hayırlısıdır, on bir ayın sultanıdır.

Kardeşlik barış ve karanlıktan çıkışın, cahillikten kurtuluşun müjdesidir Ramazan ayı.

Yüce dinimiz İslamiyet ve bize bu dini müjdeleyen, nakleden Hz Peygamberimiz (s.a.v.) kula kulluğu yasaklamıştır. Kur’an’a göre insan topraktan yaratılmıştır. Bunun anlamı ise yaratılış bakımından bütün insanların eşit düzeyde olduğudur. Kutsal kitabımız İnsanlar arasındaki her türlü ayrımı reddeder, insanoğlunu bilgi, akıl ve düşünmeye davet eder, Hz. Peygamberimiz (s.a.v.)’in hayat biçimi olan ve bizlere de öğütlediği Kur’an-ı Kerim’i yaşama geçirebilmektir asıl olan.

Ve inanıyorum ki bu amaç ile hareket edildiğinde insanlar arasında kavgalar, savaşlar, çekişmeler son bulacaktır. Hayat daha bir anlam kazanacak, kardeşçe yaşamanın mutlu yolu aydınlanacaktır. İslamiyet’in gerçekten yaşanması ve yayılması tüm dünyada savaşların son bulmasına, dökülen kanların durmasına, ezen ezilen ayrımının kalkmasına sömürünün yok olmasına sebep olacaktır.

Ramazan ayı ile birlikte Türkiye’de, İslam dünyasında ve tüm beşeriyette yaşanan haksızlıkların son bulmasını, insanoğlunun yalandan riyadan kibirden uzak olmasını, yardımlaşmanın dayanışmanın birliğin kardeşliğin daim olmasını, Ramazan ayının tüm dünyaya güzellikler getirmesini diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam