REKTÖR BEYDEMİR: “ÜNİVERSİTEMİZ BİLECİK’LE KAYNAŞACAK”

REKTÖR BEYDEMİR: “ÜNİVERSİTEMİZ BİLECİK’LE KAYNAŞACAK”

Geçtiğimiz ay Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Şükrü Beydemir, gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Ergün ile üniversitenin Gölpark’ta bulunan sosyal tesisinde bir araya geldi.

Son dönemde etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle ilimizin basın mensuplarıyla tek tek buluştuğunu belirten Rektör Beydemir, basının gerek üniversitenin gerekse şehrin gelişimi konusunda çok önemli görevler üstlendiğini ifade etti. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin büyük bir potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak için canla başla çalışacaklarını belirten Rektör Beydemir, üniversitenin Bilecik halkıyla bütünleşmesi için özel gayret göstereceklerini ifade etti. ‘Bir üniversite ancak içinde bulunduğu şehrin insanlarının desteği ile büyüyüp güçlenebilir’ diyen Beydemir, bu kaynaşmanın olması için basınla yakın ve samimi bir iletişim içinde olacaklarının altını çizdi.

Bilecik’e yabancı olmadığını söyleyen Rektör Beydemir, Eskişehir’de doğduğu yer olan Uludere köyünün Şeyh Edebali’nin hocası olan Şeyh Süleyman’ın türbesine ev sahipliği yaptığını, kendisinin de bugün Şeyh Edebali’nin adını taşıyan bir üniversitede Rektörlük yapmasının son derece anlamlı bir tevafuk olduğunu ifade etti. Aradan geçen kısa sürede Bilecik’le ilgili son derece olumlu izlenimler edindiğini de söyleyen Rektör Beydemir, ‘Tek üzüntüm koronavirüs nedeniyle Bilecik sokaklarında yürüyememek. İnsanlarına yakından temas edememek. Diliyorum bu hastalık tehlikesi bir an evvel bertaraf edilir ve normal hayatlarımıza geri dönebiliriz.’ dedi.

Üniversitenin gelecek dönemde izleyeceği stratejiler hakkında da ipuçları veren Rektör Beydemir, öğrencilerin içerisinde keyifle zaman geçirebilecekleri, öğrenci merkezli ve sosyal bir üniversite olmayı amaçladıklarını söyledi. Bütçe dahilinde gereken yatırımların yapılacağını belirten Beydemir, ‘Biz bu üniversite ve bu şehir için koşmaya hazırız. 4 senelik görev süremizde tüm gücümüzü ve vaktimizi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni geliştirmeye adayacağız. Üniversitemizi yalnız Türkiye’de değil dünyanın farklı yerlerinden öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. En büyük hayallerinden biri üniversitemizin uluslararası saygınlığı olan bir üniversite olması. Bu doğrultuda çalışmalarımız olacak.’ ifadelerini kullandı.

Üniversitenin sosyal tesisinde gerçekleşen buluşmaya BŞEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Özgür Özcan ve Basın Sorumlusu Öğr. Gör. Engin Dumlupınar da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam