REKTÖR TAŞ TÖMER’İ ZİYARET ETTİ

REKTÖR TAŞ TÖMER’İ ZİYARET ETTİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (TÖMER) ziyaret etti. Yabancı öğrencilere ve şehrimizde yaşayan yabancı uyruklu kişilere Türkçe eğitimi verilen merkezde öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Taş, burada bir süre öğrencilerle sohbet etti ve TÖMER yetkililerinden eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

TÖMER Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Zemire Gulcalı, merkezin 16 Ekim 2018 tarihinde eğitim faaliyetlerine başladığını ve şu anda Kuveyt, Çin, Çad, Irak, İran, Fas ve Dubai’den toplam 11 öğrencinin TÖMER’de eğitim gördüğünü söyledi. Zemire Gulcalı ayrıca, vize işlemleri için ülkelerinde bekleyen öğrenciler ve ek yerleştirmeyle üniversitemizde eğitim hakkı kazanan öğrencilerin de katılımıyla TÖMER’de eğitim alacak öğrenci sayısının 30 olacağını belirtti.

Ziyaretinde öğrencilerle yakında ilgilenen Rektör Taş, TÖMER gibi bir merkezi Bilecik’e kazandırmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Yalnız üniversite öğrencilerinin değil, ülkemizde bulunan tüm yabancı uyrukluların da merkezden yararlanabildiklerini hatırlatan Rektör Taş, özverili çalışmaları nedeniyle TÖMER Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Zemire Gulcalı’ya, Öğr. Gör. Serdar Özdemir’e ve Öğr. Gör. Murat Yatağan’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam