Saadet Partisi’nden Gazetemize Ziyaret

Saadet Partisi’nden Gazetemize Ziyaret

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı İbrahim Meral ve beraberindekiler gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette SP İl Başkanı İbrahim Meral, SP Bilecik Belediye Başkan Adayı Mehmet Turgut, SP İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Vahit Aydoğdu, SP Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Ali Şişman ve SP Teşkilat Üyesi Enes Güney hazır bulundu.

Ziyaret sırasında konuşan Saadet Partisi Bilecik İl Başkanı İbrahim Meral, “İnşallah 30 Mart seçimleri ilimize, ülkemize hayırlar getirir. Hemşehrilerimiz, Bilecik halkı mevcut çalışmaları yeterli ve uygun görüyorsa devamdır. Görmüyorsa diyoruz ki ‘Biz varız.’

Saadet Partisi olarak, milli görüş belediyeciliği olarak biz ülkede destanlar yazmışızdır. Tayyip Bey’in de başarısı oradan gelir, 1994 İstanbul Belediye Başkanı. Tabi biz o zaman da muhalefet olarak belediyeleri aldık. SHP’den almıştık o zaman belediyeleri. SHP çöktü, 1989’da aldığımız belediyeleri 1994’te bize teslim etmek zorunda kalmıştı.1994’te aldığımız belediyeler şu an hala biz ve AK Parti olarak devam ediyor. Biz de diyoruz ki taklitlerimizi bırakın orijinali var. Artık bizimle devam edin.” diye konuştu.

Ülke gündemine ilişkin açıklamalarda da bulunan Meral herkesi kendi işini yapmaya davet etti. Meral şunları aktardı:

“Malumunuz Türkiye’de 2 gündür devam eden bu operasyonlar Türkiye gündemini allak bullak etti. Bunun üzerinde bunu siyasete devşirmeye çalışan partiler, pireyi deve yapan partiler yani fotoğrafı tam çekemeyen siyasi fikirler ve düşünceler bunu ‘Nasıl fırsata dönüştürürüz, nasıl iktidara çelme takarız?’ derdindeler. Ama milli görüş siyaseti ve ferasetiyle biz olayları farklı okuyoruz, farklı görüyoruz. Türkiye’nin her devrinde bu rüşvet ve yolsuzluk süregelmiştir milli görüş dönemleri hariç. Şimdi bu operasyona bakınca dikkatimizi çeken bir şey var. Tamam, bir belediyenin ismi zikredilmekte ve imar usulsüzlüğü ile ilgili rüşvetten bahsedilmektedir. İşte bakanların çocukları bu rüşvete aracılık yaptığından bahsedilmektedir. Bunu anlarız. Ama Rezza Zebari Ebru Gündeş’in kocası olan İran asıllı Türkmen bir arkadaş. Bunu nasıl izah ediyorlar? Halk Bankası’ndan yapılan operasyonu nasıl izah ediyorlar, toz dumana kalmış durumda. Olmuş olabilir, yok demiyoruz var da demiyoruz. Ama Halk Bankası’nın bu operasyon içerisine karıştırılması bize bir şey hatırlatıyor.

 

‘Asıl hedef Halk Bankası ve İran’dır’

 

Bunun 8 ay evvelinde CIA, MOSSAD Amerika Güvenlik Konseyi’ne sunduğu bir raporda deniliyor ki, ‘İran’da ekonomik bir canlılık var. İran ambargo altında. Bu canlılık nereden kaynaklanıyor?’ Şuraya varıyorlar. Halk Bankası’nın Tahran Şubesi’nden Türkiye’ye para transferi yapılıyor, altına çevirip tekrar götürüp bunu İran ekonomik sıkıntılarını aşmak için kullanıyor. Ta o zaman 7-8 ay önce Halk Bankası Amerikan gazetelerinin ve Amerikan hükümetinin gündemine oturmuş ve cezalandırılması gereken bir banka haline getirilmiştir. Bu operasyon o operasyon. Diğer yolsuzluklar da bunun yanında garnitürdür. Asıl hedef Halk Bankası ve İran’dır. Bunlar da iktidarı yaralama, iktidarı zayıflatma bunları küçültmek için araya serpiştirilmiş şeylerdir. Çünkü 1 yıllık meseleymiş niye bugün, niye seçimlerin arifesi? Bundan anlaşılıyor ki yolsuzluklar yapan çeksin cezasını ama konjonktür çok manidardır.

 

‘Siyonizm’i bilmeden bu sorunları bilemezsiniz’

 

Tabi dershaneler tartışmasıyla başlayan cemaat ve iktidar anlaşmazlığı enteresandır. Biz milli görüş olarak ikisine de aklıselim tavsiye ediyoruz. Bu Türkiye Müslümanları Türkiye’nin çıkarlarına hizmet etmez. Aksine bizi zayıflatır. Bu sorunları bilmek için önce Siyonizm’i bilmek gerekir. Siyonizm’i bilmeden diğer partilerin sadece iktidar kavgasına dönüştürmeleri de apayrı bir komedidir bizim açımızdan. Dünyayı yöneten güçlerin siyonizmin kadrolarını yeniden oluşturmaya çalışıyorlar. Ortadoğu’da kan ağlayan ülkeler Afganistan, Irak’tan başlayan Libya, Sudan, Suriye, Bangladeş, Myanmar, Tunus’a kadar uzayan bir süreç. Condoleezza Rice’ın daha önce 22 tane devletçik oluşturacağı sözü büyük Ortadoğu projesi, asıl amaç büyük İsrail. Diğer partilerin bununla ilgili bir fikir kırıntısı bile olmadığını düşünüyorum. Çünkü onların umurunda değildir bu meseleler. Dünyayı okumak, coğrafyayı okumak. Şimdi bir CHP’nin İslam ülkeleriyle ne gibi bir bağı var, ne bilgisi var? Hiç. MHP’nin de hiç. AK Parti de bizden kalan bilgi kırıntılarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama bu olayları okumak Türkiye’yi bir beladan kurtarmak aslında. Şu an Türkiye hem Avrupa’nın hem İsrail’in hem Amerika’nın kıskacına girmiş. Çünkü bazen bağımsız adımlar atmakta, Türkiye bölgede lider ülke olma rolüne soyunmakta, bu anlamda tepki almakta. Bu nedenle dershane operasyonuyla başlayan cemaat-iktidar kavgasında dış güçlerin hangi tarafta durduğu da bizim için önemli.

‘Herkes işini yapmalı’

 

Herkes işini yapmalı. Sen hizmet ehliysen hizmetini yapacaksın. Öğrencilerle ilgiliysen öğrencine bakacaksın. Cemaat olarak senin MİT müsteşarıyla, Yargıtay’la, Emniyetle ne işin olabilir ki? Biz burada hepimiz bir sivil toplum kuruluşunun başkanlığını yaptık. Ben yıllarca Anadolu Gençlik Derneği’nin başkanlığını yaptım. Gayemiz nedir? Bilecik’e gelen üniversite öğrencilerini alıp barındırmak, fikrimiz ve ideolojimiz doğrultusunda arkadaşlara bir şey verebilmek, onları siyaseten geleceğe hazırlamak yetiştirmektir. Şimdi yargı, emniyet, mit bunlar enteresan ilişkiler. Bizim tavsiyemiz herkes işini yapsın. Cemaat hizmetini yapsın. İktidar iktidarlığını yapsın. Muhalefette muhalefetliğini yapsın. Bu manada bu mücadele ikisine de yıpratır ikisi de kaybeder sonuçta olan Türkiye’ye olur. Çünkü Türkiye’yi ve dünyayı zor zamanlar bekliyor.

Şimdi bizim AK Parti’yle ne farkımız var denildiğinde şunu söylüyoruz. İnanç olarak bir farklılığımız yok, iman, amel farkında bir farkımız yok ama dünya görüşü, siyasi ve ekonomik görüş olarak dağlar kadar fark var. Biz asla Avrupa Birliği demedik hep İslam Birliği dedik. Biz asla Ekonomik Birlik demedik İslam Ekonomik İşbirliği dedik. Biz asla NATO demedik, Birleşmiş Milletler demedik, biz İslam Birleşimi dedik. Çünkü dünyanın huzuru saydığım bu 3 maddeye bağlıdır. Çünkü batı sömürüde sınır tanımaz, ezmekte, yok etmekte sınır tanımaz. Ama doğu coğrafyası inancından gelen bir merhametten dolayı adil davranır.

 

‘Bizim medeniyetimiz gittiği her yerde gönülleri fethetmiştir’

 

Bizim medeniyetimiz gittiği her yerde iman etmiştir, fethetmiştir gönülleri de fethetmiştir. Fiziki fetih yanında gönülleri de fethetmiştir. Ama batı medeniyeti öyle değil. Onlar işgal eder, yağma eder. Bin yıllık Bağdat müzesini tarumar etmişler. Dolayısıyla dünyanın huzur bulması için bir an evvel Müslüman ülkelerin birleşmeleri ortak barış gücünü ekonomik birliklerini kurması lazımdır. Allah bize birçok nimet vermiştir. Şu an dünyanın ihtiyacı olan madenler, doğalgaz, petrol bizlerden çıkmaktadır. Dolayısıyla bugün Türkiye kontrolünde organizasyonla yapılacak bir birlikle dünyaya adil paylaşımda 6-7 milyar insan huzur bulacaktır. Bunun da bu fotoğrafı çekebilen milli görüş çizgisinden başka bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Hele MHP ve CHP’nin hiç bu fotoğrafı çekeceğini düşünmüyoruz. AK Parti’nin bir an önce Avrupa Birliğini bırakıp Şanghay 5’lisiyle başlayıp İslam Birliği’ne katılmasını diliyoruz, ama zor. Bu nedenle inşallah bu seçimler ilimize ülkemize hayırlar getirsin diyoruz.”

Yerel siyaset ve seçim süreciyle ilgili görüşlerini bildiren SP Bilecik Belediye Başkan Adayı Turgut ise, adaylığı açıklandığı günden bu güne Bilecik halkından çok olumlu tepkiler aldığını belirtti. Turgut, “Tabi ki bu bizim şahsımıza gösterilen bir teveccüh değil ama mensubu olduğumuz adayı olduğumuz partinin gönüllerde zamanından beri, yıllardan beri edindiği yer ve ona duyulan özlemin bir teveccühü olduğunu düşünüyorum. Bize böyle olumlu bakan Bileciklilere de çok teşekkür ediyorum.

 

İlk Hedef Gönülleri Fethetmek

 

Bizim zaten ilk hedefimiz 7’den 70’e ilk önce gönülleri fethetmek. Biz hizmet makamına talibiz. Orayı arzuluyoruz. Yola çıkarken zamanında Refah Partisi belediyelerinin girişinde ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ yazısı asılıydı. Ve o dönem milli görüşçüleri kendi ceplerinden kendi paralarından bu belediyelere iş makineleri almışlardı ve yardımlarda bulunmuşlardı. Bunu yapmaktaki tek gayeleri bu belediyeler ümmetin medar-ı iftiharı olmasını sağlamaktı. Biz o günlerin hayaliyle yola çıktık. Hala bu milli görüşçüler donanımlı bir şekilde dünyanın dört bir yanında bulunmaktalar ve Allah rızası için bu davanın içindeler. Yani bize oy verirken Bilecikliler sadece Mehmet Turgut, Saadet Partisi Bilecik Teşkilatıyla sınırlı olarak değerlendirmesinler. Dünyanın bütün bölgesindeki milli görüşçüler Bilecik’in hizmetindedir.” diye konuştu.

 

Turgut da mal varlığını açıkladı

 

Turgut, MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy’un AK Parti Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı’ya mal varlığını açıklaması yönündeki talebiyle ilgili olarak ise şunları aktardı:

“Bölgedeki şu anki siyasi parti adaylarıyla Bilecik’in durumu ile ilgili bir değerlendirme yaparsak Hüseyin Şensoy, Selim Yağcı’ya bir çağrıda bulundu. ‘Ben mal varlığımı açıkladım. Sen de açıkla.’ diye. Biz de bir aday olarak bu sözü kendi üzerimize de aldık bizi belirtmese de. Çok yazılı çizili beyan edilecek bir mal varlığına sahip değiliz. Şu an mevcut ticaretimde kullandığım 50 bin TL’si borç olmak üzere 150 bin TL ile ticaret yapmaktayım. Onun haricinde herhangi bir menkul, gayrimenkulüm yok.

Yine bu dönemde gündemde olan Bilecik’teki kentsel dönüşümle ilgili ‘Bizim dönemimizde kesinlikle olmayacak.’ gibi bir beyanda bulunmuştur Milliyetçi Hareket Partisi. Biz kesinlikle ‘Biz istemezuk’ gibi zihniyete sahip değiliz. Bu kentsel dönüşüm çok erken gündeme gelmiş ve çözümsüz bir şekilde beklediği için o bölgede evi olan, mülkü olan kişiler mağdur olmuştur. Biz diyoruz ki ‘Bu iş vatandaşın menfaatine en kısa zamanda çözümleyeceğiz. Olacaksa da en iyi şekilde vatandaşın menfaatine bunu sonuçlandıracağız. Olmayacaksa da olmayacağını beyan edeceğiz.’

 

‘Bilecik’in fikir havuzunu oluşturacağız’

 

Artık ortaokullara kadar inmiş bir madde bağımlılığı, uyuşturucu mevzusu var. Bu konuyla alakalı da bölgede çeşitli sosyal aktivitelerin ve manevi eğitimin verileceği mekanlar hazırlayacağız. Ailelerin ‘Benim çocuğum nerede acaba, kiminle arkadaş?’ diye tereddütte kalmayacağı, gençleri topluma ve millete hayırlı bir şekilde kazandıracak projeler üzerinde çalışacağız. Ayrıca bizim kendi projelerimizden zamanında Erbakan Hocamızın bir havuz sistemi vardı. Bütün kaynakları bu havuzda toplayıp buradan elde edilen geliri doğrudan işçiye memura aktardığı bir proje. Biz bu havuz projesini Bilecik’te fikir havuzu olarak sunacağız. Hangi görüşte olursa olsun, hangi fikirden olursa olsun Bilecik için hayırlı olacağına inanılan, üzerinde çalıştıkları projeleri bu havuzda toplayacağız. Yapılabilirlik ve önem sırasına göre bunları hayata geçireceğiz inşallah.

 

‘Yarım kalan projeleri tamamlayacağız’

 

Biz yapılan hizmetleri de inkar edecek ‘Hiçbir şey yapılmadı, öyle oldu, böyle oldu.’ diyecek kişiler de değiliz. Bundan önce Bilecik’e hizmet etmiş belediye başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarının hayırlı hizmetlerinden dolayı onların hepsine çok teşekkür ediyoruz. Allah hayırlı hizmetlerinden dolayı razı olsun. Mevcut Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya da şimdiye kadar ki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi müsterih olsun ‘Şu iş yarım kaldı, şöyle de bir proje vardı.’ diye hiçbir şey aklında kalmasın. Biz belediyeyi teslim aldığımızda o yarım işleri, akıllarındaki projeleri en güzel şekilde tamamlayıp yine onların isimleriyle yaşatacağız. ‘Bizden önceki belediye böyle bir proje hazırlamış tamamlamak bize nasip oldu.’ diye bu işlerin açılışın biz yapacağız inşallah.”

Gazetemiz Sahibi Mehmet Ergün ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek seçim sürecinde kendilerine başarılar diledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam