SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI YELKEN: “EK ÖDEMELERDE HAKSIZLIK YAPILIYOR”
admin • 19 Ağustos 2011 18:29:22 
SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI YELKEN: “EK ÖDEMELERDE HAKSIZLIK YAPILIYOR”

 

Yoğun katılım ile gerçekleşen iftar etkinliğinde günün anlam ve önemine dair konuşmasını aktaran Bilecik-Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Yelken “11 ayın sultanı rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın bu akşamında teşrif edip iftarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Sağlık-Sen Bilecik Şubesi’nin tertiplediği bu iftar yemeğinde bizlerin bir araya gelmesine vesile oldu. Bu manevi iklimi beraber paylaştığımız için Allah’a hamdolsun. Birlik ve beraberliğimizin kaynağı sevgi ve saygı karşılıklı hoşgörüdür. Sizlerden aldığımız destek ile sendikal mücadelemize devam ediyoruz. Bu bir hak arama mücadelesidir. Hakkın tesis edildiği bir Türkiye’yi inşa etme ve hakkın adilane dağıtımı bizim misyonumuzdur. her şeyin maddi düzeyli değerlendirildiği bir günümüz dünyasında bizim değerlerimizin kaynağı maneviyatımız olduğu için Allah’a sonsuz şükürler ediyoruz.
Sendika çalışmalarımızın sonuçlarını hep beraber görüyoruz. Somali’de yaşanan insanlık dramına Sağlık-Sen olarak duyarsız kalmadık. Şu ana kadar 500 Bin TL’ye vuran yardımımız insanlığın ölmediğinin dünyaya ilanıdır. Emperyalist sömürgeciler bizim yardım ve barış için oralara gitmemizi kıskansa da bizler masumun yanında olmaya devam edeceğiz ve bütün üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Delikanlı kalbi nefret ve kin dolu insanlıktan nasibini almamış eli kanlı terör örgütü kendine verilen görevi ve taşeronluğu sahneye koymaya başlamıştır. Milli birlik ve beraberliğe ülkenin huzuruna yönelik gerçekleştirilen bu tür menfur saldırıları lanetliyoruz. Terör halkımız arasında endişe tohumlarını ekmek istemektedir. Bu vatan için toprağa düşen şehit ve yiğitlerin torunları olarak bizler onların oyunlarına asla gelmeyeceğiz. Bir ve beraber olacağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize sıhhat diliyoruz.
Sendikal faaliyetlerimiz olarak 4B’li kardeşlerimizin sözleşmeli durumdan kadrolu duruma geçişine hep beraber şahit olduk. Bu konuda arkadaşlarımızın çok sayıda teşekkür ve en önemlisi de duasını aldık. Masada verilen sözlerin birer birer tutulması bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Tabiî ki bu değerli kazanımlar bizi asla şımartmayacak. Bizler kutlu bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.
4C’li kardeşlerimize aile yardımı geliyor. Bazı bölge idare mahkemeleri ek ödeme almayan 4C’li arkadaşlarımız sendikamız avukatları aracılığıyla açtığı davaları kazandı. İnşallah Danıştay da bu konuyla ilgili genel davamız lehimize sonuçlanacaktır. Yakında 4C’li kardeşlerimiz de hakları olan ve katkı sağladıkları ödenek payı alabileceklerdir. Ek ödeme de yapılan haksızlıkları hepimiz müşahede ediyoruz. Bizzat sağlık çalışanları ve idari bölümde çalışanlar bu konuda mağdur oluyor. Belli ki bazı yöneticilerimiz bunları göz ardı ediyor. Yani “alttakilerin canı çıksın” diyorlar fakat onların hiçbir zaman için ek ödemeleri düşmüyor. Arkadaşlar en tavandan alıyorlar ama alt seviyedeki arkadaşların hepsi yerlerde sürünüyor. Ve bu duruma bir dur deyen de yok. Bu ek ödeme inisiyatifinin biran önce düzeltilmesi gerekiyor. Mesela dairede bir kardeşim 350 TL döner sermaye alırken, başka yerdeki insanlar tavanlar alıyor. Bu durumda insanları aynı yerde nasıl çalıştıracaksınız. Sağlık Müdürlüğü’ne gitse daha fazla ek ödeme alıyor. İnşallah yöneticilerimizin daha adil olmalarını bekliyoruz. Adaletli davranmalarını bekliyoruz. Vicdanlarına danışmalarını öneriyoruz. Bu konuda biz sonuna kadar çalışanımızın arkasında olacağız. Koltuktakilerin arkasında olmak yerine çalışanlarımızın mazlumun yanında olacağız. Bu konuyu her mecrada dile getireceğiz” dedi. HASAN GÜNER
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x