“Sağlıkçılar hastalanırsa, karantinaya alınırsa hastalarımıza kim bakacak?”

“Sağlıkçılar hastalanırsa, karantinaya alınırsa hastalarımıza kim bakacak?”

Bilecik Sağlık-Sen Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, dünyada pek çok ülkede hızla yayılan ve ülkemizde de yaşadığımız COVID-19 salgınıyla ilgili olarak alınacak tedbirlere değinerek; “konuyu ciddiye al. Komplo teorilerini bırak. Ölümcül bir düşmanla savaştığımızın farkına var! Evde kal!!!” mesajı verdi.

Sağlıkçılar hastalanırsa, karantinaya alınırsa hastalarımıza kim bakacak ?

Başkan Süleyman Akyıldız, “Hayat Eve Sığar Evde Kal” konulu yaptığı açıklamada, “Sağlıkçılar hastalanırsa, karantinaya alınırsa hastalarımıza kim bakacak?” ifadelerine yer vererek; “Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile ilgili her geçen gün farklı bilimsel veri farklı alanlarda çalışma ve önlem alma ihtiyacını doğurmaktadır. Dünyada pek çok ülkede hızla yayılan, ülkemizde de yaşadığımız COVID-19 salgınıyla ilgili olarak ülkemizde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlar gerekli tedbirleri almaktadır. Bu kapsamda öncelikli olarak fedakarca çalışan ve yüksek risk kapsamında olan sağlık tesislerimizdeki tüm sağlık personellerimize teşekkürü bir borç sayarız. Günümüzde, sağlık çalışanları her ülkenin en değerli kaynağıdır. Biz sağlıkçılar virüsle savaşacağız… Ama hasta sayısı ne kadar çok olursa biz sağlıkçılarda o kadar çok riske gireriz, aramızda yaşı ileri doktorlar, hemşireler, kronik hastalığı olan var” dedi.

Akyıldız, koronavirüse karşı alınacak tedbirlere de değindiği açıklamasında vatandaşa evde kal çağrısında bulunarak; “Evden çıkma, çıkanları uyar! Bağışıklığını güçlendir! İnsanlarla mesafeni koru! Ellerini yıka! Sağlık bakanlığının önerilerini takip et, dedikodulara kulak asma! Durumu felaket senaryosu olarak algılama! Telaşa kapılma ! Kontrollü ol ! LÜTFEN… LÜTFEN EVDE KAL! İNSANOĞLU NELERİ YENDİ, BUNUDA YENECEK ! Kaosu ,barışmaya, dayanışmaya, eğitime, gelişmiş toplum olmaya dönüştür. SÖYLENENLERE UY! DİĞERLERİNİN UYMALARINI SAĞLA !!! LÜTFEN EVDE KAL!!!  HAYAT EVE SIĞAR” ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam