Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“SAĞLIKLI VÜCUTLAR, MUTLU İNSANLAR” PROJESİ
Sosyal Medyada Paylaş
26 Kasım 2013
admin

“SAĞLIKLI VÜCUTLAR, MUTLU İNSANLAR” PROJESİ

Vali Akpınar, Bilecik Atatürk İlkokulu Müdürü İsmail Işık, proje koordinatörü İngilizce öğretmenleri Banu Sıkılı ve Şemsinur Gökten ile Romanya, Slovenya, Belçika, Estonya, Polonya ve İspanya heyetleri ve öğrencileri kabulünde, heyeti Bilecik'te görmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi. Vali Akpınar, ziyaret anısına kenti tanıtıcı çeşitli hediyeler verdi.

Okul Müdürü Işık, 11-14 yaş öğrenci grubunun bulunduğu proje amacının, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, çevre için bakım, sağlık artıcı davranışlar ve kişisel deneyimi ile sağlıklı bir yaşam tarzının yanında sağlık risklerini önlemek olduğunu bildirdi.

5 gün sürecek ziyaret kapsamında öğrencilerin Bilecik'te ailelerin yanında kalacağını ve birçok kültürel etkinlikler gerçekleştireceklerini, ayrıca öğrenciler ve öğretmenler arasında kültürel kaynaşmanın sağlanacağını ifade eden Okul Müdürü Işık, Bursa, Eskişehir ve İstanbul illerine tarihi ve turistlik ziyaretler gerçekleştireceklerini söyledi. 

Heyet daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik ve İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman'ı ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Okul Salonu'nda, Okul Müdürü Işık ve 6 ülkeden gelen 19 öğretmen ve 14 öğrenci, proje kapsamında ziyaret edilen ülkelerin yer aldığı slayt gösterisi ve okul öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi sunuldu.

Okul Müdürü Işık, burada yaptığı konuşmada, projenin sonuna doğru yaklaşmalarının kendilerini üzdüğünü ancak Bilecik'te kendilerini misafir etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. (Bilecik Valiliği)

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım