• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞAMPİYON FORPUS PAPAĞANLARI BOZÜYÜK’TEN

ŞAMPİYON FORPUS PAPAĞANLARI BOZÜYÜK’TEN

CANER ALKAN – Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Fedarasyonu (TKKKF)’nun bu yıl 20.’sini düzenlediği yarışmaya katılan Bozüyüklü Faruk Yörügel, forpus papağanlarıyla bir adet birincilik, bir adet ikincilik kazanarak yarıştığı M kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Finali yarışmasında M kategorisinde yarışan Yörügel’in Forpus cinsi papağanları 91 ve 90 puanla birinci ve ikinci oldu. Dünya üzerinde nesli tükenmekte olan Forpus Papağanları ülkemize üç dört sene önce girmesiyle birlikte çoğu üreticinin dikkatini çekmiştir. Diğer kuş türleriyle de ilgilenen Yörügel, Forpus papağanlarının Türkiye’de çoğalmasını istediğini için bu yarışmaya katıldığını belirtti.

Dünyanın en küçük papağan türleri arasında bulunan ve sevimliliği ile dikkat çeken bu papağan türünün yok olmaması için her üreticinin kümesinde olması gerektiğini savunan Yörügel yarışmaya katılmasının bir diğer nedeninin ise Bozüyük’ün adının her platformda duyurulması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Sonraki yıl için Show jumbo, İngiliz Jumbo ve Tepeli muhabbet kuşları türlerinde de yarışmaya girmeyi hedeflediğini belirten Yörügel, seneye daha iddialı bir şekilde yarışmaya katılarak Bozüyük’ün adını tekrar duyurmak istediğini söyledi.

Yörügel, destekleri için Hasan Baytemur’a, Kıvrık Gagalılar Ve Kafes Kuşları Üreticileri Derneği Başkanı Selahattin Güçlü’ye teşekkür etti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam