• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞAMPİYONLUK HEVESİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI

ŞAMPİYONLUK HEVESİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI

Geçtiğimiz Pazar günü Osmaneli’de yapılan Osmaneli Gençlerbirliği-Bilecik İl Özel İdarespor maçının ardından bazı taraftarların sahaya inmesi sonucu polisin de karıştığı olaylar ile ilgili Özmen, ilk kez gazetemize açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylardan en çok kendilerinin mağdur olduğunu ve ilk kez konuşma gereğini duyduğunu belirten Özmen, “ İkinci kişiler çıkıyor, ne maçtan bahsediyor ne de bizim şampiyonluğumuzdan.”

Konuşulan tek şey maç sonrası yaşanan olaylar oldu”

“Maçın öncesinde sahada tam bir kardeşlik havası vardı”

Özmen, yaptığı açıklamada maç öncesinde ve sırasında sahada çok güzel bir kardeşlik havasının hakim olduğunun altını çizerken, maç öncesi ve sonrası göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e ve kulüp yöneticilerine teşekkür ettiğini belirtti.

“Maç 3-3 bitmesine rağmen dört dörtlük oynandı”

Yaşanan maçın birçok ilki de beraberinde getirdiğini belirten Özmen, “Ben daha önce hiç bu şekilde bir maç yaşamadım. Maçın başında Başkan Şahin ve takım yöneticilerinin yakın ilgisi, taraftarın yoğunluğu ve coşkusu inanılmaz bir görüntüydü. Maç da aynı şekilde 3-3 bitmesine rağmen dört dörtlük oynandı. Maçın sonucunda ise nasıl olduğunu bizim de anlayamadığımız olaylar yaşandı. Bazı taraftarların saldırıya geçmesine karşı yüzlerce taraftar bizi polislerden daha önce korumaya çalıştı. O bağlamda üç beş kişinin yapmış olduğu işi koca Osmaneli halkına mal etmek yanlış olur. Osmaneli bizim kardeş takımımız.”ifadelerinde bulundu.

“Yaşanan olaylar, alınan şampiyonluğun önüne geçti”

“29 haftalık bir maratonun ardından hak edilmiş bir başarının yaşanan olayların gölgesinde kalmasından son derece rahatsızlık duyduk” ifadelerinde bulunan Özmen, “Yaşanan olaylar, alınan şampiyonluğun önüne geçti. Halbuki seyircisiyle ve taraftarıyla dolu dolu bir maç yaşandı. Maç başlamadan önce gerek rakip takımın kulüp ve idarecileri, gerek Osmaneli spor Belediye Başkanı Münür Şahin olsun,  gittiğimizde bizi ayakta karşıladılar. Bütün ihtiyaçlarımızla yakından ilgilendiler. Aslında maç çok güzel bir şekilde başlamıştı. Tribünler de tamamen doluydu. Fakat maçtan sonrasına bakacak olursak; biz bundan hemen hemen 3 hafta önce de bu şekilde stresli bir maç yaşamıştık. O zaman da bir olay yaşanmamıştı. Fakat nasıl olduysa bu kez farklı olaylar yaşandı” dedi.

“Tribünlerden sahaya açılan kapıyı kimler açtı?”

Olayların çıktığı an kendilerinin de olay yerine uzak olduklarını dile getiren Özmen, “ Olayların birkaç alkollü taraftar tarafından çıkartıldığını düşünüyoruz. Bazıları taraftarların polisin attığı biber gazından etkilenerek böyle bir tepki verdiğini söylüyor. Fakat biz olayların nasıl yaşandığını, olay yerine uzak olduğumuz için tam olarak göremedik. Fakat sonuçta olaylar yine bize kadar yansıdı ve bazı taraftarlar yedek kulübüme kadar geldiler. Tribünlerden sahaya açılan kapıyı kimler açtı, nasıl açıldı zaten bu olaylar tribünde başladığı zaman biz bir 15 dakika kendi tarafımızda sakin sakin oturuyorduk. Ne seyirci bize tepki gösterdi, ne de biz seyirciye gösterdi. Ama birden bire oldu işte. Münür Bey’i zaten ben aşağı yukarı 20 seneden beri tanırım. Karakterini,nereden nerelere geldiğini bilen bir insanım. Eski futbolcu spor camiasından gelen bir insan. Böyle olayları zaten tasvip etmeyeceğini zaten biliyorum.” dedi.

“Osmaneli bizim kardeş takımımızdır”

Yaşanan olayların tüm Osmaneli halkına mal etmenin büyük bir haksızlık olacağını belirten Özmen,” Osmaneli bizim kardeş takımımızdır. Forma renklerimiz bile aynı. Maçın sonucunda bir takım şampiyon olacaktı ve o takım da biz olduk. Maçtan alnımızın akıyla çıktık. Fakat bu güzel maçın ve şampiyonluğun ardından, kamuoyunda  bizim başarımız değil, yaşanan olaylar konuşuldu. Olayların bu şekilde sonuçlanmasını ne biz, ne de Osmaneli’nin idarecileri isterdi” ifadelerinde bulundu.

“Şampiyonluğumuz kursağımızda kaldı”

 Ortada hak edilmiş bir kazanç olmasına rağmen şampiyonluk heyecanlarının kursaklarında kaldıklarını dile getiren Özmen, “Doya doya şampiyonluğumuzu bile kutlayamadık. Ulusal ve yerel basında şampiyonluktan çok çıkan olayların konuşulması bizi çok fazla yıprattı. Maçın aslına baktığımız zaman, her iki taraf da son dakikaya kadar maçı kazanmak için mücadele verdi. Sonunda ise kazanan taraf biz olduk. Karşı takımı da bu anlamda tebrik etmek istiyorum.”dedi.

“Şampiyonluğumuza leke mi sürülmek isteniyor?”

Basında çıkan Edebalispor düşerse Bilecikspor çıkar tarzındaki açıklamalara da yanıt veren Özmen, “ İsmini vermek istemediğim bazı kişilerin basında yer alan “Edebali düşerse Bilecikspor şampiyon olacakmış” şeklinde yorumları var. Bu ifadeler bizi çok üzüyor. Hak ettiğimizi düşündüğümüz bir şampiyonluğumuz var. Buna leke mi vurulmaya çalışılıyor,  ne yapılmaya çalışılıyor aklım ermişdeğil.”dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. iŞÇİ,NİN TAKIM – helal olsun işçinin takımına sadece 67 işçinin aidatı ile ayakta duran il özel idare memurlarının takıma ne maddi nede manevi desteği yoktur buna halis nalbantta dahil bu formada il özel idaresi yazıyor ve takımın sporcuları bu formayı terletiyorlar 2005 ten sonra işe giren veya tayin olan hiç bir memur kulübe üye değil aidat vermiyor paranın kaynağı il özel idare ama takıma sahip çıkmıyor bu takım sadece işçinin takımı bunu herkes böyle bilsin destek çıkmayacaksa halis bey biz emekli işçiler olarak ona sahip çıkarız bu takımı biz kurduk ayakta tutmayı biliriz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam