• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SAVAŞ MADURU ÇOCUKLARA BİLECİK’TEN BÜYÜK YARDIM

SAVAŞ MADURU ÇOCUKLARA BİLECİK’TEN BÜYÜK YARDIM

Bilecik İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bilecik İHH) tarafından Suriye’deki savaş mağduru çocuklar için hazırlanan sıvı mamalar iki tıra yüklenerek yola çıkarıldı.
Tırların hareketinden önce Cumhuriyet Meydanı’nda Vali Bilal Şentürk’ün de katılımıyla tören yapıldı. Yaklaşık olarak 1 Milyon 130 Bin TL değerindeki iki kamyon dolusu ayni yardım mazlumlara ulaşmak için Bilecik’ten yola çıktı.

Yardımları hayırseverlerin destekleriyle topladıklarını belirten İHH Bilecik Temsilcisi Şemsettin Yıldırım yaptığı açıklamada; “ Bizler bugün, Bilecik tarihinin en büyük insani yardımını hep birlikte mazlum bölgelere göndereceğiz. Suriye’de yıllar boyunca kafasına bomba yağan ve henüz ölmemiş bir çocuk yıllar sonra gördüğü bir elmayı annesine göstererek, ‘‘anne bu nedir, bu yenir mi’’ diyor. Oradaki çocuklar artık korkuyu korkutmuşlar ve biraz ekmek, biraz yemekle hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. Binlerce insan, derme-çatma çadırlarda yıllardır hayat mücadelesi veriyor. Allah hiç kimseyi yersiz-yurtsuz bırakmasın. Oradaki mazlum insanlar, artık bir çatı altında yaşayamıyorlar. Çünkü o evler, çatılar bir bir emperyalist devletler ile onların uşaklığını yapan kişilerce yıkıldı ve yerle-yeksan oldu. Dünyada cehennemi görmek isteyen şu an, Suriye’ye gidebilir. Suriye’de savaş yok. Çünkü savaş ordular arasında olur. Suriye’de yıllardır uçağı, tankı, tüfeği olan zalimlerle; hiçbir şeyi olmayan gariban halkın mücadelesi var. Bizler dini, dili, ırkı, meşrebi, mezhebi ne olursa olsun her daim mazlumdan yana, mahsundan yana olduk. Biz yardım yaparken mazlumun ne olduğuna bakmıyoruz. Haksızlığa uğramış, yolda kalmış ve zulüm görmüş insanlara yardım yapmak asil milletlerin işidir. Emperyalistler çeşitli algı operasyonlarıyla, milletimizin yardım etme duygusunu bozmaya çalışıyor. Ama nafile, çünkü alicenap bu milletin evlatlarının yardım etme duygusu binlerce yıllık inanç ve törenin bir sonucudur. Bu güzel eylemi yok etmeye kimsenin de gücü yetmeyecektir.
21. ve 22. İyilik Yüklü İnsani Yardım Araçlarımız, savaşta canlı kalmayı başarmış, aç-biilaç şekilde bitap düşmüş, hasta ve zayıf çocuklarımıza gitmek üzere biraz sonra yola çıkacak, inşallah. Araçlarımızın içerisinde yüksek besin maddeleri içeren sıvı mamalar var. Mübarek Ramazan Ayı içerisinde, masum çocukların yüzünü güldürebilirsek, ne mutlu bize. Araç içerisinde bulunan bu ek gıdaların yaklaşık maliyeti eski hesapla 1 trilyon 130 milyon civarında. Bugün Ertuğrul Sancağı’nın merkezi Bilecik’ten, Halep Sancağı Bölgesi’nin muhtelif yerlerine, Bilecik tarihinin en büyük ayni yardım transferini yapıyoruz. Bize bu imkanı veren Allah’a sonsuz şükürler olsun. İnsani yardım konusunda işlerimizi kolaylaştıran devletimizin güzide kurumlarına ve yöneticilerine de şükranlarımı arz ediyorum. Değerli bağışçı firmamıza ve onların kıymetli yöneticilerine sizlerin huzurunda teşekkürü borç biliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam