BU SEÇİM TARİHE GEÇER

BU SEÇİM TARİHE GEÇER

“Yeni Başkan Oğuz Sertler”

İl genel meclisi nisan ayı toplantıları başladı.

Pazartesi günkü ilk birleşimde meclis başkanlığı ve meclis 1.başkan vekilliği ile meclis 2. Başkan vekilliği seçimleri gerçekleşti. Ak Parti grubu adına Gölpazarı il genel meclisi üyesi Ali Şenel, Serkan Yıldırım’ı aday gösterdi. Muhalefet grupları MHP ve CHP aday göstermedi.

2

OĞUZ SERTLER; “ADAYLIĞA KENDİMİ ÖNERİYORUM”

Söz alan Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclisi üyesi Oğuz Sertler; “ Adaylığa kendimi öneriyorum.”diyerek başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Bu gelişmelerin ardından başkan Serkan Yıldırım toplantıya 10 dk ara verdi. Verilen arada muhalefet üyelerinin rahat tavırları dikkat çekerken Ak Parti grubunun odalarındaki yüksek sesli tartışmaları koridorlardan duyuldu. Aranın ardından birleşimi açan başkan Yıldırım toplantıya tekrar ara vermesi muhalefet meclis üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı.

serrr1

1

seyy2

AK PARTİ İL BAŞKANI, BOZÜYÜK İLÇE BAŞKANI, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI AK PARTİ GRUBUNDA…

Verilen bu arada MHP ve CHP ‘li üyelerin rahat tavırları dikkat çekerken Ak Parti grubunun odasına İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bozüyük İlçe Başkanı Mesut Çetin ve Ak Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı Servet Çetin’in katılmaları dikkat çekti. Aranın ardından devam eden toplantıda seçimlere geçildi. Gizli oy açık tasnif usulü yapılan başkanlık seçiminde Ak Parti’den Serkan Yıldırım ve Oğuz Sertler aday oldular.

5

SERTLER 10, YILDIRIM 9, BİR OY İSE BOŞ ÇIKTI

Oylama sonucu 10 oy alan Sertler meclisin yeni başkanı seçilirken, Yıldırım ise 9 oy aldı. Bir oy ise boş çıkan seçim sonucunda önümüzdeki 3 yıllık süreçte meclis başkanının Oğuz Sertler olduğu açıklandı. Gündemin bir diğer maddesinde meclis 1.başkan vekilliği ile meclis 2. başkanlığı vekilliği seçimleri yer aldı.

3

MECLİS 1. BAŞKAN VEKİLİ AK PARTİLİ H.HÜSEYİN ÇELİK OLDU

Ak Parti’den Hasan Hüseyin Çelik ile Mayir Küçük’ün aday olduğu seçimde Çelik 12 oy ile 1. Başkan vekili seçilirken, Küçük 8 oyda kaldı.

Birleşimin diğer maddelerini öğleden sonraki saatlere bırakan yeni başkan Oğuz Sertler verilen öğle arasında tebrikleri kabul etti. Öğleden sonra devam eden birleşimde meclis 2. Başkan vekilliği seçimleri gerçekleşti.

6

MHP’Lİ HALUK FİLİZLİ 2.BAŞKAN VEKİLİ OLDU

Ak Parti’den Ali Şenel, MHP’den Haluk Filizli’nin yarıştığı seçim sonucunda MHP’li Filizli 10 oy alarak 2.başkan vekili olurken Ak Parti’li Şenel 9 oy aldı.

7

  1. BAŞKAN VEKİLİ SEÇİMLERİNE H.HÜSEYİN ÇELİK KATILMADI

Ak Parti’li Hasan Hüseyin Çelik’in katılmadığı seçimin sonucu açıklandığında meclis eski başkanı Serkan Yıldırım oturduğu sıradan kalkarak; “Biz toplantıyı terk ediyoruz. Siz devam edin.” dediği anda muhalefet üyeleri ile kısa süreli tartışma yaşandı.

 

SERKAN YILDIRIM; “TOPLANTIYI İSTER KAPATIN İSTER DEVAM EDİN BİZ TERK EDİYORUZ”

İ.ZEKİ UYANIK;” BUNA SEN KARAR VEREMEZSİN”

MHP sözcüsü Zeki Uyanık; “Buna sen karar veremezsin başkanlık divanı karar verir.” diyerek tepki gösterdi. Meclis başkanı Oğuz Sertler grupların bir araya gelerek toplantıya devam edilip edilmeyeceği yönünde karar vermelerini isteyerek toplantıya ara verdi. Aranın ardından birleşimi kapatan başkan Sertler diğer seçimlerin bir sonraki gün yapılacağını belirtti.

9

DİVAN KATİP ÜYELERİ, ENCÜMEN ÜYELERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLECEK

Divan katip üyelikleri, encümen üyelikleri ve komisyon üyelerinin seçilerek belirleneceği birleşim 5 Nisan 2016 günü saat 10:30’da devam edecek.

11

BOZÜYÜK’TEN OĞUZ SERTLER’E TAM DESTEK

Diğer yandan toplantıya Bozüyük’ten 50’ye yakın muhtar ve STK temsilcileri katıldı. Bozüyük Ertuğrulgazi Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Mestan Mercan Başkan Oğuz Sertler’in “Karakalem” ile çizilmiş fotoğrafını takdim etti.

Ayrıca Başkanlık seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından eski Başkan Serkan Yıldırım yeni seçilen Oğuz Sertler’i ilk tebrik eden isim oldu.

8

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam