ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YENİLENDİ

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YENİLENDİ

Geçtiğimiz kış yaşanan yoğun kar yağışından dolayı çatısı çöken ve kullanılmaz hale gelen Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği onarımı tamamlanarak açılışı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılışa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkan vekili Nihat Can, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hayati Durak’ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Gaziler ve Şehit aileleri katıldı.

Açılış sırasında açıklama yapan Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Fedakarlıkların en büyüğünü yapan şehitlerimiz ve gazilerimiz imkanların da en büyüğüne sahipler. Bu duyarlılığı gösterdikleri için hem derneğimize hem de derneğimize yardımcı olan Bileciklilere biz de teşekkür ediyoruz.”

Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Durak ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği üzere burası Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binasıydı. Bir sene önceki yağan karlar nedeniyle burası çökmüş ve kullanılamaz hale gelmişti. Biz o zaman kıymetli basınımıza ve sayın valimize bildirdik. Burayı geldiler ve keşiflerini yaptılar. Buranın tekrardan onarılması gerekiyordu. Bilecik halkından yardım istedik basın vasıtasıyla. Sağolsun Bilecik Ticaret ve Sanayi Odamız Başkanı Fevzi Uzun ve yönetim kurulu üyeleri beni aradılar ufak ufak yardım toplamana gerek yok, biz TSO olarak burayı onarırız tamir ederiz kullanılacak hale getiririz dediler. Bu anlamlı günde bitirdiler. Bize de burayı teslim ediyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Şehitlerimizin adına gazilerimizin adına teşekkür ediyorum.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam