• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEHİT KAYMAKAMIN ADINI TAŞIYAN OKULDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI

ŞEHİT KAYMAKAMIN ADINI TAŞIYAN OKULDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adı verilen ortaokula bir hayırsever iş adamı tarafından yaptırılan kütüphane açılışına Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Şehidin babası Asım ve annesi Fatma Safitürk, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Kaymakam Safitürk’ün Anne ve Babasını duygulandıran açılışta konuşan Vali Tahir Büyükakın, “Yapmış olduğumuz kütüphanenin açılışı için bu güzel birliktelik için buradayız. Eğitimde kütüphanenin, kitabın rolü gibi konulara girmek yerine ben bugün sizlerle özel bir hatıramı paylaşmak istiyorum. Ankara’da bir toplantı yapmıştık. Kayyuma devredilen belediyelerle ilgili İçişleri Bakanımız, Başbakanımız hepsi oradaydı. Kayyuma ilk devredilen belediyelerden bir tanesi de Derik Belediyesiydi. Rahmetli Fatih orada görevlendirilmişti. Ben o zaman Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreteriydim. Kardeş şehir anlaşmaları yapmıştık. Her bir belediyemiz başka bir belediyeyle eşleşmişti. Bu kapsamda bizim de yardımcı olmakla görevli olduğumuz 5 belediyeden bir tanesi Derik Belediyesiydi. Oradaki toplantıda Derik’e neler yapılır, Derik’e nasıl hizmet edilir, terörün etkileri nasıl ortadan kaldırılır bunları konuştuk. Bunun için Derik Belediyesiyle, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında nasıl bir çalışma yapacağımızı değerlendirdikten sonra rahmetliyle şehit edildiğinden bir gün önce yoldaydı, telefonda konuştuk. ‘Ağabey dedi, ben yarın varacağım ve inşallah yarın oraya gittiğimde size yazıyı gönderirim. Kararı gönderirim o karar doğrultusunda siz de yardımlarınızı yaparsınız’ dedi. O oraya hizmet için kırpmadan gitmişti. Ama hainler onu şehit ettiler” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise; ”Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu Kütüphane odasının açılışını gerçekleştirdik. Şehidimizin çok kıymetli Babası Asım Safitürk Amcamız, Annesi Fatma Safitürk Teyzemiz ve yakınlarının katıldığı programda, hayırsever İşadamı Hayati Öztürk Beyefendi tarafından yaptırılan Kütüphane’yi öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Kütüphane’nin öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şehidimizi bir kez daha rahmetle minnetle yad ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra protokol üyeleri şehidin babası Asım ve annesi Fatma Safitürk ile şehidin ablası Zeynep Bakırkaya ve eşi Bilal Bakırkaya, kütüphanenin yapımında katkı sağlayan iş adamı Hayati Öztürk ile birlikte kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam