ŞEKER, HER KURUŞUN HESABINI VERDİ

ŞEKER, HER KURUŞUN HESABINI VERDİ

 

MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, genel seçim öncesi seçim vaadi olarak verdiği “Milletvekili seçilirsem maaşımın her kuruşunu hayır işlerinde kullanacağım ve bunun hesabını basın önünde vereceğim” sözünü yerine getirmek adına bir toplantı düzenledi. Kahvaltılı basın toplantısında konuşan Bahattin Şeker, daha önce bakanlık yaptığı dönem ile şu anki dönemi kıyaslayarak “Eski meclis ile yeni meclis arasında büyük farklar var. Yaklaşık %50 ile gelen kesim meclisin tapusu bende diyor. Bu durum muhalefeti sertleşmeye zorluyor. Bu nedenle mecliste her gün kavga ve gürültü var. Eskiden öyle değildi” dedi. Kahvaltıda konuşulan konular arasında eski CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün siyasete tekrar girme ihtimali de yer aldı. 

 

 

MHP Milletvekili Şeker, 15 Haziran – 30 Eylül 2011 tarihleri arasında aldığı 46.188 TL’lik maaşı, çeşitli dernek ve hayır kurumlarına aşağıdaki listede belirtildiği şekilde yardım maksatlı olarak dağıttını aktardı.
– Gölpazarı Beşevler’de evi yanan vatandaşa malzeme yardımı yapılmıştır. (1370 TL)
– Bozüyük Soğukpınar Camisi’ne yardım yapılmıştır. (1500 TL)
– İnhisar Samrı’daki ikinci camiye halı yardımı yapılmıştır. (4200 TL)
– Bozüyük Muratdere Köy Konağı’na yardım yapılmıştır. (4000 TL)
– Bilecik Kızıldamlar Camisi’ne yardım yapılmıştır. (4000 TL)
– Suluköy Derneği’ne yardım yapılmıştır. (450 TL)
– Yenipazar Yukarıboğaz Camisi’ne halı yardımı yapılmıştır. (4200 TL)
– Çokçapınar Köy Derneği’ne yardım yapılmıştır. (1000 TL)
– Gölpazarı Merkez’de evi yanan vatandaşa malzeme yardımı yapılmıştır. (1500 TL)
– Osmaniye Camisi’ne malzeme yardımı yapılmıştır. (6000 TL)
– Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu’na yardım yapılmıştır. (1000 TL)
– Dodurga’da yapımı süren camiye malzeme yardımı yapılmıştır. (4000 TL)
– Devlet Demir Yolları Emekliler Derneği’ne malzeme yardımı yapılmıştır. (1000 TL)
– Söğüt Balaban Camisi’ne yardım yapılmıştır. (2000 TL)
– Bilecik Selöz Köyü Muhtarlığı’na yardım yapılmıştır. (2000 TL)
– Özürlüler Derneği’ne yardım yapılmıştır. (1000 TL)
– Yeni Dodurga Muhtarlığı’na yardım yapılmıştır. (450 TL)
– Pazaryeri Yeni Mahalle Camisi’ne malzeme yardımı yapılmıştır. (1500 TL)
– Pazaryeri Arpadere Köyü Camisi’ne malzeme yardımı yapılmıştır. (650 TL)
– Bozüyük Süleymanbey Camisi’ne yardım yapılmıştır. (1000 TL)
– Pazaryeri Demirköy İlköğretim Okulu’na araç-gereç yardımı yapılmıştır. (1000 TL)
– Bozüyük Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (250 TL)
– Gölpazarı Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (250 TL)
– Pazaryeri Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (250 TL)
– Osmaneli Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (250 TL)
– Söğüt Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (250 TL)
– Yenipazar Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (150 TL)
– Simav Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (200 TL)
– Domaniç Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (200 TL)
– Suluköy Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (200 TL)
– Mahmudiye Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (200 TL)
– Şarhöyük Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’ne yardım yapılmıştır. (200 TL)
TOPLAM 46.220 TL

 

Şeker kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada şu cümleleri kullandı:
“Aslında bu toplantıyı daha önce planlıyorduk. Ama geçen Kurban Bayramı ve sonrasında verilen şehitler nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Milletvekili seçimlerinden önce milletvekili maaşını almayacağımı, bunu hayır kurumlarına ve burs olarak öğrencilerimize vereceğimi söylemiştim. Toplantımızın öncelikli amacı da budur.
Maaşımı da öğrencilere burs olarak vereceğimi söylemiştim. Fakat o konuda çok büyük bir sıkıntı yaşadık. Türk ekonomisi çok iyi ve uçuyor dense de müracaatlarda tam aksini gördük. 900’e yakın burs müracaatı aldık. 3 kişilik bir komisyon kurduk. Son aldığımız maaş  11 bin TL civarındaydı. 110 öğrenciye burs verecek şekilde liste yaptık. Fakat asgari ücretle iki tane üç tane çocuğu okuyan ve çok zor durumda olan insanlarla da karşılaştık. Onun için bunun 110 tanesini maaşımızdan, 40 tanesini de şirket tarafından olmak üzere 150 öğrenciye burs veriyoruz. Yani öğrencilerimize ayda 15 bin TL katkı sağlıyoruz. Bunda sıkıntı çektik dedim. Çünkü burs alamayanlardan sitem eden oldu. Seneye bunu yapar mıyım bilemiyorum. Çünkü çok kişiyi kırıyorsunuz. Burada en önemli olay bunu resmi bir temele oturtmak. Bana göre Bilecikliler olarak siyaset üstü bir vakıf kurmamız lazım. 
Ben siyaset yaptığım müddetçe siyaseti kavga üzerine görmedim. Sayın milletvekilimizle görüştüğümüzde, Bilecik’le ilgili her olayda kendisiyle beraber olacağımızı, iyi yapılan şeylerde birlikte olacağımızı ama muhalefetlik görevimizi de yine yapacağımızı, beğenmediğimiz ve yapılmayan işlerde de halkımıza bilgi vereceğimizi söyledik. Şu anki olaylarımız böyle devam ediyor. 
 
ŞEKER: “HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK GÖSTERİLMEK İSTENİYOR”
Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi cari açık. 2012 gördüğüm kadarıyla zor bir yıl olacak. Hükümet  bununla ilgili önlemler alıyor ama bunu başarır mı başaramaz mı hep beraber göreceğiz. Çünkü halk da zor duruma düşebilir. Her şey güllük gülistanlık değil, öyle gösterilmek isteniyor. Biz sıcak parayla yaşıyoruz.  Sıcak parayla ne kadar idare edilebilir. 
Meclisteki en önemli ikinci konu Anayasa. İhtilal zamanında yapılan 1982 Anayasası’nın değişmesi lazım. Bizim bu konuda parti olarak kırmızı çizgilerimiz var. İsteğimiz uluslararası hukuka uygun, halkın refah ve mutluluğunu getirecek sivil ve demokratik bir anayasanın yapılması. 
Bunların dışındaki en önemli konu, Türkiye’deki terör. Maalesef ki 4-5 sene önce başlayan bu KCK, Türkiye’yi neredeyse ayrı bir devlet yapısına götürmüş. Hükümet son zamanlarda büyük bir önlem aldı. KCK ile yapılan operasyonları biz MHP olarak destekliyoruz. Terörle bir yere varılması mümkün değil. Hepimiz gördük 20’den fazla evladımız şehit oldu. Arkasından gelen deprem bu konuyu kapattı. Görüşmeler sürdürülüyor deniliyor. Hükümetin Apo’yla görüştüğü söyleniyor. Ama bunların ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemiyoruz. 
Son zamanlarda devlete karşı çıkan bir güç olduğunu, Güneydoğu’da başta Hakkari ve Şırnak olmak üzere birçok şehrin çok sıkıntılı olduğunu hepimiz seyretmekteyiz. Terörle bir şey olmayacağını oradaki vatandaşlarımız da, kürt vatandaşlarımız da gördü. 
Biz bu memleketin çocuğuyuz, burada büyüdük, yaşadık. Bilecik kuruluştan kurtuluşa beşiklik etmiş tarihi bir kent. Bu memleketin çocuğu olarak buraya hizmet etmek benim başlıca görevim. Biz siyasi bir partiyi temsil ediyoruz. Ama seçildikten sonra da rozetimiz artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milletvekili rozeti. Bizim için oy verene de vermeyene de, bizimle beraber olana da olmayana da hizmet etmek başlıca görevimiz. Görev yaptığımız müddetçe bu işe devam edeceğiz. İnşallah görevimizi de Bilecik’e ve ilçelerine iyi hizmet vererek tamamlarız. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam