Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Şensoy, Aday Adaylığını Açıkladı
Sosyal Medyada Paylaş
7 Ekim 2013
admin

Şensoy, Aday Adaylığını Açıkladı

İl Başkanlığında düzenlenen törende konuşan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, “Önümüzde bir mahalli seçim var. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu seçime çok iyi hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Programın açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Sabri Erarslan, “Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Şensoy geçen hafta itibariyle ilçe teşkilatımıza partiye üyelik konusunda başvurdu. İlçe teşkilatımızın aldığı karar İl teşkilatımızın da onayıyla partimize kendileri üye oldular. Bugün itibariyle de partimizden Bilecik Belediyesi Başkan Aday adayı olarak başvurusunu yapacak. Bildiğiniz üzere eski başkanlarımızdan Mehmet Erdem Aday adayımızdı. Şimdi partimizin Bilecik’te iki tane aday adayı oldu. Kendisine başarılar diliyorum. Partimiz için de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

‘Bu yola çıkmak cesaret işi’

 

MHP Bilecik Milletvekili Şeker de, “Bugün hayırlı bir gün, Cuma günü. Hep söylediğimiz gibi siyaset bir hizmet yolu. Hangi parti olursa olsun, hangi düşünce olursa olsun bu memlekete hizmet etmek için yola çıkmış muhtarlar, belediye başkanları, milletvekilleri, il genel meclisi, belediye meclisi üyeleri. Tabi bu yola çıkmak da bir cesaret işi. Taşın altına elinizi koyacaksınız, mücadele edeceksiniz. Geleceksiniz ve memlekete hizmet edeceksiniz. Dışarıda birçok arkadaşlarımız var. Ama bazıları hiç bu işlere dışarıdan tenkit etmesi çok kolay. Ama içerisine girip de ‘Ben bu memlekete hizmet edeyim. İyi günde kötü günde bu işlerle uğraşayım.’ diyenlerde çok az. Ben öncelikle başta Hüseyin arkadaşım olmak üzere bizim partimizde diğer partilerde bu davalara gönül vermiş hizmet etmiş olarak yola çıkan bütün partilerdeki aday adaylarını kutluyorum.

Önümüzde bir mahalli seçim var. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu seçime çok iyi bir hazırlık yapıyoruz. Bilecik ili merkez ilçede ve diğer ilçelerde, beldelerde çok iyi adaylarımız olacak inşallah. Çok iyi aday adaylarımız var. Büyük bir mücadeleye giriyoruz. Bende bugüne kadar benim çok iyi arkadaşım eski Doğru Yol Partisi’nde de beraber çalıştığımız, Belediye Meclis Üyesi olan Hüseyin arkadaşımızın, ‘Arkadaş ben Bilecik’e çalışacağım. Bu memleket için hizmet edeceğim. Bilecikli hemşehrilerimiz bana destek verirse canı gönülden Bilecik’i daha ileriye götüreceğim.’ diyen arkadaşımı, ailesini, çocuklarını, destek verenleri kutluyorum. İnşallah iyi bir seçim olacak. Ben buraya bu partimizi destekleyen arkadaşımızı destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı bir yolculuğa çıkıyoruz. Hayırlı bir Cuma günü bu işe başlıyoruz.” dedi.

Son olarak konuşan Şensoy da herkesin vatanına, milletine, bulunduğu çevreye hizmet etme amacıyla sorumlulukları bulunduğunu söyledi. Şensoy şöyle devam etti:

“Bu şahsi sorumlulukları içerisinde yapılan özellikle toplumsal sorumluluklar her zaman ön plana geçebilmektedir. Özellikle yaşadığımız ilimizin, en önemlisi memleketimizin bekası her şeyden çok daha önemlidir. Bizlerin önümüzdeki seçimlerde, 2014 yerel seçimlerinde yapacağımız ve bu seçimlerle ilgili olarak görev ve sorumluluklar hepimizi beklemektedir.

 

‘Bilecik Sevdamız’

 

Bu görev ve sorumluluk içerisinde gücünü yüce Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve değerli büyüğümüz, Milletvekilimiz Sayın Bahattin Şeker ve İl Başkanı Hüseyin Köymen’in beni ziyaretleriyle yapmış oldukları 2014 yerel seçimlerindeki genel bu seçimlerle ilgili olarak birlikte aynı çatı altında siyaset yapma teklifi beni büyük onure etmiştir. Bunun doğrultusu içerisinde bizler de bu hizmet için gerekli bize onure eden bu konudaki görevi yapabilme anlamında kendilerine teşekkür ettim. Daha sonrasında ise bizler eş, dost, akrabalarımızı, meslektaşlarımızı, Bilecik’teki büyüklerimiz ve kanaat önderleriyle görüşmeler yaparak kendilerine cevaplarımı bildireceğimi söylemiştim. Bilecik’te böyle bir sorumluluğun alınması, böyle bir sorumluluk içerisinde bulunmasının çok önemli olduğu gözüktü. Ben de bu sorumluluk bilinci altında böyle bir görevden kaçılmaması gerektiğini ve bu görevde Bilecik için yer alınması gerektiğini düşündüm. Daha sonrasında ise Milliyetçi Hareket Partimizin eski il-ilçe başkanlarını ve bundan önceki eski İl Başkanımız Sayın Mesut Tekin’i ziyaret ederek kendisinden de görüşlerini aldım. Kendisi, arkadaşlarımızın partimiz adına çok önemli bir karar aldığını, bu kararla bu konuda önemli mesafeler kat edeceğini söyleyerek bana bir güç ve ivme verdi. Bende bunu kendisine bu anlayış ve emaneti bir görev saydım. Bunun ötesinde bu çalışmalarda bulunabilmek bulunduğumuz çevreye hizmet edebilmek anlamında da bu konuda kararım netleşmiş oldu. Ben bugün Bilecik’te bu çalışmaların yapılabilmesi ve bu çalışmalardan daha iyi sonuçlar alınabilmesi ve bu anlayışı bir emanet olarak kabul edip diyoruz ki, ‘Bu anlayış içerisinde özellikle büyük Türk milleti ve Bilecik halkı huzurunda fazilet ve namus ilkemiz. Mustafa Kemal Atatürk rehberimiz, Bilecik sevdamız.’ diyerek bugün Bilecik’te Milliyetçi Hareket Partisi ve Bilecik Belediye Başkan Aday adayı olarak müracaatımı yapmış bulunmaktayım. Bunun ötesinde bu sonucun bu sürecin bitiminde bu alınacak olan kararlar çerçevesinde bizlere böyle bir görev onure edilmesi halinde bu konuda bayrağı en yüksek seviyeye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Böyle bir başarı bizler için gerekli bunu her zaman yapmayı da kendimiz açısından çok önemli görüyoruz. Ben bu vesileyle bizlere bu yönde desteğini esirgemeyen tüm Bilecik halkına ve partililerimize çok teşekkür ediyorum. Bilecik’e hayırlı olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından, SMMMO Başkanı ve MHP'den Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı Şensoy, MHP İl Başkanı Sabri Ersarslan'a başvurusunu teslim etti. ZEYNEP KILBAHRİ

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım