• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Seranit Grubu başarısını çift yıldızla parlattı

Seranit Grubu başarısını çift yıldızla parlattı

Türkiye’de yapı sektörünün köklü ve önde gelen kuruluşu Seranit Grup Türk Standartları Ensitütüsü tarafından verilen çift yıldız belgesini alarak ürünlerinin yüksek kalitesini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Sektörde çift yıldız alan  ilk firma

Seramik ve porselende Türkiye’nin uluslararası düzeyde markalarına sahip olan Seranit Grup önemli bir başarıya imza atarak Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesini sektörde ilk alan kuruluş oldu. Çift yıldız  belgesi Seranit Grup’un Eskişehir’in İnönü ilçesinde bulunan tesislerinde düzenlenen bir törenle Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik’le beraber Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan’a verildi Seranit  Porselen ve Serra Seramik ürünleri almış oldukları  Çift Yıldız Logosuyla birlikte ürünlerinin Türkiye standartlarının üstünde kaliteye sahip olduklarını göstererek müşterilerine sunacak.

TSE Çift Yıldız Belgesi Teslim Töreni’ne Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, AK Parti Çorum Milletvekili Salih Uslu, ,Eskişehir Vali Yardımcısı Hamdi Bilge Aktaş, İnönü Kaymakamı Selman Erdoğan, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İnönü Belediye Başkanı  Kadir Bozkurt ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Sinpaş YapıGenel Müdürü  Ahmet Çelik, Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan ve Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan katılım sağladı.

“Dünya devleriyle boy ölçüşebildiğimizi gördük”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, törende yaptığı konuşmada ürünlerdeki kalitenin önemine dikkat çekti. Nayir şöyle konuştu:

“Artık günümüzde kalite kavramı her gün önemini daha da arttıran her gün biraz daha öne çıkan değerlerimizdendir. Kalite dinamik bir kavramdır.  Dolayısıyla dün kaliteli dediğimiz bir şeye bugün sıradan dememiz mümkün. Yarın belki hiç kullanılmaz, kabullenilmez değer olabilir. Onun için sanayicilerimiz sürekli bir arayış içerisinde, sürekli bir gelişme içerisindeler, öyle de olmalılar. Kaliteyi yakalamak zor ama kaliteyi sürdürmek ondan çok çok daha zor olan bir husus. Geldiğimiz noktada sanayicilerimiz dünya ölçeğinde kendilerini de ve kalitelerini de kabul ettirdiler. En son İtalya’da katıldığımız fuarda göğsümüzü kabartan başta Seranit Gurubu olmak üzere onlarca firmamız dünya devleriyle üretimlerin boy ölçüşebilecek durumda olduklarını gördük ve sevindik. Kalite amaca uygunluk demektir. Kalite beklentileri aşmak demektir. Dayanıklılık demektir, esneklik demektir. İçine bir sürü kavram sıkıştırabileceğimiz hususları içermektedir. Artık üretim çeşitlendikçe bir tek mal yerine bir sürü mal piyasaya girince önceliği almak, yarışta önde olmak kalite kavramını önemsemek demektir. Türk Standartlar Enstitüsü Kurumumuz da bu çalışmalara ön ayak olup bizim değerlerimizi, çıtamızı yükseltmekle önemli görevler ifa ediyorlar. Çok mutluluk duyuyoruz kendi topraklarımızda imalatını sürdüren, istihdamı sürdüren firmalarımız Avrupa ölçeğinde çift yıldız ve tek yıldız kavramı standartlarını kendi hedeflerini koyup kendileri ona yetişmek üzere bir gayret ve çalışma içerisindeler. Geleceğe daha umutla bakabileceğimiz, yarınlarımızı emanet edebileceğimiz gençlerimizi, geleceğimizi daha iyi yerlerde görebileceğimiz belgeler ve bu tür törenler bizlere mutluluk veriyor. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen kurum çalışanlarına, bu standardı sağlayan kamu kuruluşlarına ve törende bizleri yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam