SEVCAN UZUN’DAN KUTLAMA MESAJI

SEVCAN UZUN’DAN KUTLAMA MESAJI

Ak Parti Bilecik Belediye Meclis Üyesi Sevcan Uzun, 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 81. Yılını kutladığını belirterek ülkedeki ve ilimizdeki kadın temsilcilerin artmasını diledi.

“Siyasette güçlenen kadın, ekonomik açıdan ve toplumsal alanda da güçlü kadın anlamına gelmektedir.” ifadelerini kullanan Uzun şunları aktardı:

 

“5 Aralık, Türkiye tarihinin en önemli günlerinden biri”

Cumhuriyetin kuruluşunun her aşamasında sonsuz desteklerini ve fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımıza siyaset yapmaya dair,  5 Aralık 1934 tarihinde, seçme ve seçilme hakkı verilmesiyle, demokratik ülkeler seviyesinde, çağdaş bir ülke olmanın da ilk adımı atılmıştır. Sadece ekonomik alanda değil, siyasi alanda da kadınların etkin rol üstlenmesinin ülkenin geleceği ve refahı için bir gerekliliktir. Çünkü siyasette güçlenen kadın, ekonomik açıdan ve toplumsal alanda da güçlü kadın anlamına gelmektedir.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyoruz"

Hayatın her alanında yer alan kadınların karar verme süreçlerinde de var olmaları gerekmektedir ve bunun sağlanacağına da inancım tamdır. Bugün kadın temsilcilere baktığımızda İlimizde 4 Belediye Meclis Üyesi ve 1 İl Genel Meclis Üyesi ülkemizde ise 2 Bakan, 81 Milletvekili, 40 Belediye Başkanı, 1340 Belediye Meclis Üyesi, 110 İl Genel Meclis üyesi ve 636 Muhtar bulunmaktadır.

Bu sayıların artması ve Belediye Başkanlıkları görevlerine de kadınların gelmesi temennisiyle Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 81. Yılını kutluyoruz. Bu imkanı biz kadınlara sunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam