SEYFİ ÖZGEN’DEN BELEDİYEYE ELEŞTİRİ YAĞMURU

SEYFİ ÖZGEN’DEN BELEDİYEYE ELEŞTİRİ YAĞMURU

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı Aday Adayı Seyfi Özgen, basın ve partililer ile biraraya gelerek Belediye Meclis üyeliği sürecinde yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek Bilecik Belediyesini eleştiri yağmuruna tuttu.

CHP’den aday adayı olan tüm kadroların bulunduğu toplantıda Seyfi Özgen yaptığı sunumla Bilecik Belediyesi tarafından 15 yıl boyunca yapılan ve yanlış gördüğü işleri dile getirdi. Belediye meclis üyeliği süresi boyunca pek çok yanlış karara itiraz ettiğini belirten Özgen bu süre zarfında Bilecik Belediyesine yönelttiği soruların cevapsız kaldığına dem vurdu.

Partililerden destek isteyen Özgen  Bilecik’e birlikte sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı; “Bugüne kadar mevcut iktidarın belediyesi Bilecik yaşayanlarının adına hep kendisi karar verdi.

“AKP BELEDİYESİ NE ZAMAN FİKRİNİZİ SORDU”

Paylaşımcı, İdealist ve Bilecik’li olamadı. Bilecik neredeyse her açıdan kayırmaların ve tarihin kendisine yüklediği kimliğinin tek taraflı ve bilinçsizce şekillendirildiği bir on beş yıl yaşadı. AKP belediyesi ne zaman size, çocuklarınıza fikrini sordu. İhtiyaçlarınızı, taleplerinizi, dertlerinizi, hislerinizi dinledi.  Şimdi lütfen kendinize sorun: Bilecik bu haliyle benim istediğim, planladığım ve çocuklarımın geleceğini planlayan bir kent olmaya hazırlandı mı? Oysa Bilecik’in geleceği ile ilgili bütün kararlar en çok bizi, Bilecik yaşayanını ilgilendiriyordu. Sağlık için, Eğitim için, çalışmak için, eğlenmek için, spor için hep Bilecik dışına gidiyoruz. Neden? Çünkü hep gitmek zorunda bırakıldık. Hiçbir şey gelmedi, getirilmedi.

Ya yaşadığımız alt yapı sorunları? Yıllardır yaşanan ve özellikle Atatürk Bulvarı Esnafının yaşadığı su baskınları yine yaşandı. Hemen ertesi gün mevcut başkan açıklama yaptı. Açıklamanın 1 gün sonrası. Hatırlayınız.
Günü birlik kararlarla sorunların çözülemeyeceğini gördük. 15 yıllık AKP belediyesi yıllardır sadece Atatürk Bulvarının Yaşadığı sorunu bu yıl neredeyse tüm Bilecik’e yaşattı.

Yine Bir Vizyon Proje Yeni Otogar. 18 Şubat 2014 tarihinde ihalesi yapılıp 10.900.000  TL + KDV bedelle  500 gün içinde tamamlanması planlanan yeni otogar binamız belirtilen sürede bitirilmemiş olup imalatın gecikmesi sürecinde yaptığımız kontrollerde mevcut eksiklik ve hatalı imalatları tespit ettik. Belediye Meclisinde gündeme getirdik. 2015 mayıs ayında hizmete girmesi gereken bina, bir ilçemizde aynı zamanda başlayan otogar binası 9 ay ve 4.000.000 TL mal olmuştur.  Oysa ki, Yeni Otogar Bilecik’e 17.000.000 TL bedelle 2017 Temmuz ayında hizmete girebilmiştir. Yeri, kullanım rahatlığı, ulaşım zorluğu hala tartışılmaktadır. Yeni Otogar gitmek dert, gelmek dert. Hele gece; Ne yolunda aydınlatma var Ne içinde yolcu servisi.

Örneğin Bilecik, Kanunun yasakladığı şeyleri de yaşadı. Yasaya göre görev süresinde ve süresinin sonrasında Başkan 2,  Meclis üyesi 1 yıl komisyonculuk yapamaz, belediyeye mal ve hizmet satamaz. Ama yapıldı, yaşandı!

“SATTIĞINIZ NE VARSA BİZ YAPTIK”

Bize Cumhuriyet Halk Partisi Ne yaptı ki? Diye sordular… Ne diyelim Sattığınız ne varsa onu biz yaptık diye cevapladık. Bizler neler mi yaptık; Eski Belediye Hizmet Binamız ve Birlik Sineması alanı, Eski Gazhane alanı, Şehir Kulübü, Belediye Fırını olarak bilinen Münibüs durakları bölgesindeki işyerleri, Çınar marketler olarak bilinen aslı yeşil alan olan ama ticari alana çevrilip satılan alan, Toplu Konut Bölgesi Girişi Benzinlik Alanı, Seven Çarşısı Alanı yüzde 50 ile satıldı, Yeni Otogar yanındaki Benzinlik alanı satıldı mahkeme devam ediyor ve Elmas Büfe olarak bilinen park alanı.

Peki bize Belediye Meclis Üyesi görevini veren Bilecik yaşayanı siz ne yaptınız diye sorarsanız? Yaşayan Kent Müzesi için 26 Aralık 2014 yılında bastırılan el broşürü ve anket formları nereye bastırılmıştır? Bedeli kaç liradır? Basılan bu evraklar ne durumdadır? Bu konuyla ilgili açıklama yapılmasını istiyoruz” dedik Başkan Yağcı, “Siz hala burada mısınız? Diye cevapladı. “Geçtiğimiz günlerde Afyon Korel Otel’de organizasyonu Belediye Başkanımızca yapılan toplantı giderleri nasıl karşılanmıştır?” diye sorduk. Başkan Yağcı açıklamasında, “Cebimden karşıladım ben bunları” dedi. Faturaların Belediyeden ödendiği ortaya çıktı. Gündem dışı söz alarak Elektronik Denetleme Sistemleri’nin ihalesini alan şirketin Bilecik Belediyesi’ne Audi A8 marka araç aldığını ve bu aracında Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nin altında saklandığını sorduk. Başkan Selim Yağcı’nın sinirlendi basın gergin toplantı diye haber yaptı.

“RAPOR NEREDE DİYE SORDUK HALA BULAMADILAR GALİBA”

Belediye tarafından atılan asfaltlarla ilgili fotoğraflı eleştiri yaptık “Kış ortasında asfalt yapıyorsunuz yarına kalmaz bozulur” dedik. Başkan Yağcı birim müdürlerine dönerek: “Size diyorum bak böyle olursa fotoğrafı gösterirler. Zamanında yetiştirmiyorsunuz.” diye topu  taca attı. Kentin çeşitli yerlerine 2013 yılında yapılan su depolarının ücretlerinin abonelere yansıtılmasına ilişkin gönderilen ihbarnameleri sorduk. Vatandaşlara gönderilen ücretlerdeki farklılıkları sorduk. Başkan Yağcı, Sayıştay raporları var rapor doğrultusunda alıyoruz dedi. Konu meclisten geçmeliydi ama meclise gelmedi. Rapor nerede diye sorduk hala bulamadılar galiba.

Tiyatro festivalleri yapıyoruz. Tanıtımı İstanbul’da. İlk sene Balta Limanında tanıtım yapıldı. Sonra Kız Kulesinde Tiyatro galası yapıldı.  Ödüller dağıttık. Bilecik Tiyatro festivalini, İstanbul’da tanıtıp biletler tükendi diye haber yaptık iyi  mi? Üzüldük tabii; yazık, İstanbullular biletsiz kaldı diye.

“BELEDİYEDE DÜZENSİZLİK VAR”
Meclis toplantısında sözlü soru sorduk. Başkan  Can sorularını yazılı olarak istedi.
Yazılı olduğu gibi sözlü soru  sormanın da hakkımız olduğunu belirterek “daha önce verdiğimiz yazılı sorulara cevap alamadık” dedik.
Gündem dışı sorularda Başkan Can ile yine seslerimiz yükseldi.
Belediye de  “düzensizik var” dedik.
Başkan Can böyle bir şeyi asla kabul etmediğini ifade etti.
Yeni seçilen logolar neden kullanılmıyor eskileri her yerde dedik. Değiştireceğiz dediler, logo seçileli neredeyse iki sene oldu hala bekliyoruz.

Seyfi Özgen toplantının sonunda “Sen yoksan bir eksiğiz, Birlikte başaracağız” diyerek partililere seslendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam