ŞEYH EDEBALİ DERNEĞİ REHBERLİK KURSU BAŞLIYOR

ŞEYH EDEBALİ DERNEĞİ REHBERLİK KURSU BAŞLIYOR

 

Dernek Başkanı Salim Yaşar, Bilecik için en büyük eksikliğin giderilecek olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Bilecik’te faaliyet gösteren Şeyh Edebali Derneği, son yıllarda çok sayıda yerli turistin gezmeye geldiği Bilecik’te, gelen bu misafirlere Bilecik’i en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalara başladı. Derneğin, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’na (BEBKA) sunduğu Gönüllü Rehberlik Projesi kabul edildi. Kurslar 25 Şubat 2013 Perşembe günü başlayacak. 160 saat olan ve 20 gün sürecek olan kurslarda, hafta içi Bilecik’in tarihi, kültürü ve değerleri anlatılacak, hafta sonu da anlatılan mekanlar gezilerek uygulamalı eğitim yapılacak. Bilecik ve ilçelerindeki tarihi ve kültürel alanların tek tek tanıtılacağı kurs, Bilecik’te bir ilk olacak ve Bilecik’i en iyi şekilde tanıtacak gönüllü ve profesyonel elemanlar yetiştirilecek.

Dernek Başkanı Salim Yaşar, Bilecik’in tarihimizin en önemli dönüm noktalarının yaşandığı yer olduğunu ancak henüz yeterince keşfedilemediğini belirterek, bunda en büyük etkenlerden birisinin Bilecik’i anlatacak rehberler olmamasından kaynaklandığını söyledi. Bu açığın giderilmesi için Gönüllü Kültür ve Sanat Rehberi projesi hazırladıklarını belirten Yaşar, “Projemizi BEBKA’ya sunduk ve sağ olsunlar kabul ettiler. Biz de, Pazartesi gününden itibaren kursa başlayacağız. 20 gün sürecek kursumuzda Rehberlik Bölümü Öğretim Üyeleri ve Rehber kişiler kurs verecek. Bilecik’i her anlamda anlatacaklar ve kursumuzdan yetişen ve kurs sonunda yapılacak sınavı kazanacak olan kişiler belge alacaklar. İnşallah Bilecik’in tanıtımı konusundaki en büyük eksikliği gidermiş olacağız” dedi.

Yaşar, kursa katılmak isteyenlerin derneğe bir dilekçe yazması, nüfuz cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğrafla başvurması gerektiğini belirtti.

Rehberlik Konusunda bilgi almak için Dernek Başkanı Salim Yaşar’a (0 532 354 54 59) ve Dernek Genel Sekreteri Durmuş Günsur’a (0 555 809 54 44) ulaşabilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam