SEYİRCİ ALINMAMASINA NE DEDİLER?

SEYİRCİ ALINMAMASINA NE DEDİLER?

MEMİŞ: “HER ZAMAN FUTBOLUN SEYİRCİYLE OYNANMASINA TARAFIM”

 

SAVAK: “BU KULÜBÜN 3 SEZONDUR ANTRENÖRÜ OLARAK KINIYORUM”

 

CANER ALKAN – Pazar günü saat 14:00’da başlayacak karşılaşma öncesi görüşlerini aldığımız 1308 Osmaneli Belediye spor teknik direktörü Sedat Memiş;

“Seyirciyle ilgili karar benim konumun dışında Güvenlik Kurulunun aldığı bir karar. O konuyla ilgili yorum yapmam doğru değil ama her zaman futbolun seyirciyle oynanmasına tarafım ama onu güvenlik kurulu değerlendirdi.” diyerek şunları aktardı:

“Kazanıp yolumuza devam etmeye çalışacağız”

 “Onların kararına saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok. Ama gelselerdi seyirciyle oynayabilseydik hep birlikte centilmence güzel bir müsabaka oynamak istiyoruz. Yine aynı şekilde güzel bir müsabaka olacak. Puan olarak biz 5 puan avantajlıyız. Bilecik spor bizim 5 puan gerimizde. Kazanıp yolumuza devam etmeye çalışacağız. Karşı taraftaki sporcularda benim eski sporcularım. Asla saha için bizim oyuncular tarafından her hangi bir sıkıntı olabileceğini zannetmiyorum, olmasına asla müsaade etmem. Centilmence geçeceğini düşünüyorum ben. Bizim takımın onun dışında hareket etmesi mümkün değil. Bu bir müsabaka kazanabiliriz, kaybedebiliriz, berabere kalabiliriz. Bu sonuçlardan birine maç sonunda razı olacağız. Sporun gerektirdiği şeyleri sahada ortaya koymaya çalışacağız.”

 

Memiş ayrıca Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in “Öncelikle BAL Ligi Bilecik spor’a ve Vitra spor’a yakışır” şeklindeki bir açıklamasıyla ilgili sorumuza Başkan Şahin’in açıklamasının farklı şekilde algılandığını ifade ederek şunları ifade etti:  

“Asla öyle bir şey yok”

“O konu herhalde yazı tam okunmadan başlık şeklinde yorumlandığında sayın Başkanımızın açıklaması biraz farklı algılandı. O konu da Bal Ligi’ni istemiyoruz gibi bir ifade yok. Biz yapabiliyoruz, nüfus olarak, bütçe olarak daha farklı şeylerden bahsediyor orada sanırım. Kamuoyu o konuda bir yanlış anlama içerisinde.

Bu centilmence bir düşünce, yakışabilir ama biz onu istemiyoruz anlamına gelmez. Biz çıkmak istemiyoruz gibi algılanıyor. Asla öyle bir şey yok olmadığı da bana ifade edildi. Biz, sporcularımız böyle bir başarıyı takım olarak ligin sonunda elde ettiğimiz zaman 1308 Osmaneli Belediye spor Bal Ligi’ne katılmayacak gibi bir şey yok. Elimizden geleni o lig’de mücadele edecek kadroyu oluşturmak için elimizden geleni yapacağız. 1308 Osmaneli Belediye spor orada genç kadroyla mücadele edeceğini, altyapıdan oyuncuların yetiştiğini, bunlarla başarıyı yakaladığını söylemek istiyor Başkan. Ben her iki takıma da başarılar diliyorum. İnşallah güzel bir müsabaka olacak.”  .

 

“Bir telefonla gelenler olarak teslim aldıysak, sahip çıktıysak yine çıkacağız”

Bilecik spor teknik direktörü Fatih Savak ise taraftarlarının karşılaşmaya alınmayacak olmasını kınadığını belirterek; “Geçen hafta aldığımız Vitra spor mağlubiyetinden dolayı tüm takım olarak çok üzgünüz ayrıca stadımızı doldurup bizlere maç sonuna kadar destek olan taraftarlarımızı da çok üzdüğümüzün farkındayız. Bize destek olan herkesten özür diliyoruz. Fakat şunu herkes bilsin ki lig sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Sonu güzel olur veya olmaz ama ligi bırakmakta bize yakışmaz. Nasıl ki ilk gün bu kulübün evraklarını bir poşetin içinde İsmail Başkan, Osman abi ve bir telefonla gelen ben aynı zamanda bir telefonla gelen futbolcular olarak teslim aldıysak sahip çıktıysak yine çıkacağız. Önümüzdeki Osmaneli Belediye spor maçı için aslında söylenmesi gereken en önemli olan şey bir il takımı olan Bilecikspor’un hiçbir önemli deplasmana seyircimizin alınmaması gibi yine aynı şekilde Osmaneli’ne seyircilerimizin alınmayacak olmasını bir antrenör olarak, bir spor adamı olarak bu kulübün 3 sezondur antrenörü olarak kınıyorum. Eğer gerekli önlemleri almasını bilirseniz futbolu güzelleştiren en önemli olan unsur olan taraftarların güvenli bir şekilde maçtan keyif almalarını takımlarına destek olmalarını sağlayabilirsiniz.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam