ŞİMDİ DE ARAKAN!

ŞİMDİ DE ARAKAN!

 

“Dünyanın gözü önünde işlenen bir soykırım; Arakan. Arakanlı olmak, Filistinli, Suriyeli, Iraklı, Doğu Türkistanlı, Bosnalı, Çeçenyalı, Keşmirli, Afganistanlı hatta ''Müslüman'' olmak zulme uğramaya, hunharca katledilmeye yetiyor da artıyor bile. Nedir bu İslam coğrafyasının günahı, neden fakirlik, işkence, ötekileştirme ve ölümler burada yaşanıyor? Ve en vahim olan durum ise; bizler neden insanlık dışı bir şekilde Müslümanlara saldıran bütün bu saldırganlara dur diyemiyoruz?

Müslüman olmak, bir sevdayla omuzlamaktır mazlumun davasını. En doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine tüm meridyen ve paralellerde mazlum Müslümanlar inim inim inlerken. Ajanslar parçalanmış bebek, çocuk, kadın cesetleriyle dolu kareler geçerken; ırz, namus talan edilirken; tüm mukaddesler necis çizmeler altında çiğnenirken biz hala ne diye duruyoruz. Neden susuyoruz.

Hıyanet, tecavüz, talan, canilik, yalancılık, koğuculuk, iftira ve daha bilmem hangi şer ve şirretin kol gezdiği Arakan da; evlere, sokaklara, meclislere, çarşıya, pazara emniyet ve huzur bizimle iniyorsa, işte Mü’min biziz.

Bizler ki, Osmanlı'nın varisleriyiz ve her defasında şanlı tarihimizle övünüyoruz(!) Pekâla, Osmanlı zulme karşı bu kadar sessiz miydi? Ve neden her şeyde Birleşmiş Milletlerin müdahalesini bekliyoruz? Artık bıçak kemiğe dayanmıştır, artık susmak dilsiz şeytan olmaktan ziyade şeytanlığın ta kendisidir.

Susmayacağız, haykıracağız.

Bugün Suriye, Irak ve Filistin dünyanın gündemini meşgul edebiliyorsa Arakan da dünyanın vicdanını sızlatmalı ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bu konuda üzerine düşeni yapmalıdır, Myanmar hükümeti üzerine düşeni yapmalıdır! Orada insanların diri diri yakılmasına müsaade edilmemelidir. Bugün için insanım diyen her kişinin Arakan için yüreği sızlamalıdır! “Müslümanın bir tek kılına halel gelmesin, ezilen bir tek insan kalmasın ve hatta incitilen bir hayvan dahi olsa imanımız, inancımız buna razı olmaz” deyip gayrete gelerek kolları sıvamalıyız insanlık davasında..

Biz MTTB’liler olarak, bu katliam karşısında yüreğimiz sızlıyor ve Milli Türk Talebe Birliği olarak bir heyet oluşturarak Arakan' da ki katliamı dünya kamuoyuna duyurmak için oraya gidip bütün imkânları seferber edeceğiz. Ve orada katledilen kardeşlerimizin yanında gerekirse onlarla birlikte mücadele edeceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam