“SIRF MASKE ALMAK İÇİN PAZAR YERİNE GELİYORLAR”

“SIRF MASKE ALMAK İÇİN PAZAR YERİNE GELİYORLAR”

Söğüt Belediyesi’nden sosyal medya üzerinden yapılan Belediye Başkanlığı tarafından maske dağıtılmadığı iddialarına karşılık cevap geldi.

Belediyenin sosyal medya hesabı aracılığı ile yapılan açıklamada Belediye bünyesinde bulunan maskelerin 30 Nisan Perşembe günü saat 16:00’da tükendiği ve dolayısla maske dağıtımı yapılamadağı ifade edilerek en kısa sürede yeni maske temin edilip dağıtıma devam edileceği söylendi.

 

Öte yandan İlçe’de kurulan Pazar yerinde vatandaşların sırf maske almak için geldikleri ve aynı vatandaşların gün içerisinde birçok kez bu işlemi tekrarladığının tespit edildiği bildirildi.

Açıklamanın devamında, 2 Mayıs Cumartesi gününden itibaren İlçe’de yaşayan vatandaşların evlerine maske dağıtımı yapılacağından Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri kurulan kapalı Pazar yerine maskesiz gelen vatandaşlarımız pazar yerimize alınmayacağı ifade edildi.

“Pazar yerine gelen vatandaşlarımıza dezenfektan uygulanmakta ve ateşi ölçümü yapılmakta”

Söğüt Belediye Başkanlığı olarak, ülkede Koranavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçildiğine dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi:

“Belediye Başkanlığımızca 26 Mart Perşembe gününden başlayarak kapalı pazar yerinde her hafta ücretsiz olarak tek kullanımlık maskeler dağıtılmaya başlanmış, her hafta halkımıza ortalama 5000 adet maske dağıtılmakta olup bunun yanında Belediye Başkanlığımız tarafından pazar yeri girişinde, Pazar yerine gelen vatandaşlarımıza dezenfektan uygulanmakta ve ateşi ölçümü yapılmakta , ayrıca pazarcı esnafına eldiven dağıtılmaktadır.

“Pazar yerine  dışarıdan gelen pazarcı esnafları geçici bir süreyle ilçeye alınmıyor”

Söğüt İlçe Hıfzıssıhha Meclis kararı ile 16 Nisan 2020 Perşembe gününden itibaren İlçemizde Perşembe günü kurulan pazar yerini ikinci bir emre kadar İlçemiz sınırı dışından gelen pazarcı esnafların İlçemize girişlerine ve geçici bir süreyle mal satışlarına izin verilmemiştir. Ayrıca haftada bir gün Perşembe günü kurulan pazar yerinin haftada üç gün Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri kurulmasına karar verilmiş ve uygulanmaya başlanmış olup Pazartesi günü ortalama 2000 adet, Cumartesi günü ortalama 1500 adet olmak üzere halkımıza haftalık ortalama 8500 adet ücretsiz bir şekilde maske dağıtımı yapılmış, İlçemizde bulunan Resmi Kurum ve Kuruluşlara’ da istekleri doğrultusunda ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılmıştır.

“Söğüt Halk Eğitim Merkezi’nde maske üretiliyor”

 Belediye Başkanlığımız tarafından alınan maskeler Söğüt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde halkımızdan gönüllü bayanlar ve hocalarımızca günlük ortalama 1000 ile 2000 adet arası maske üretimi yapılmaktadır.

“Mahallelere ücretsiz maske dağıtımı yapılıyor”

 Ayrıca 23 Nisan Perşembe gününden itibaren Kurt Tepesi, Çimenlik Mevkii ve Balaban Mahallesinden başlanarak evlere ücretsiz olarak hane başı 5‘er adet maske dağıtılmaya başlanmış olup halen Cumhuriyet Mahallesinde dağıtım devam etmekte olup bugüne kadar ortalama 2000 haneye 5’er adet maske dağıtımı gerçekleşmiştir ve üretim yapıldıkça bütün hanelere 5’ er adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleşecektir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam