SİYASETÇİLER SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDE BULUŞTU
admin • 15 Temmuz 2013 10:21:50 
SİYASETÇİLER SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDE BULUŞTU

“Herkese eşit yakınlıkta olmak zorundayız”

 

İktidar ve muhalefetin yan yana olduğu gecede açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Veli Arısoy, gerçekleşen birlikteliğin hayırlara vesile olması dilekleriyle şöyle konuştu:

“Okulla ilgili güzel bir şey de duyduk. 2013 yılının SBS sınavları açıklandı. Allah’a şükür Bilecik’imizdeki ilk 11 öğrencinin 6 tanesi bu okuldan. Bu da gerçekten güzel bir başarı. Takdir edersiniz bu başarılar sistemli, planlı çalışmanın bir meyvesidir. Biz tabi burada Bilecik’imize hizmet etmek üzere Bilecik’imizin eğitim işlerine hizmet etmek için buradayız. Ama tabi eğitimci insanların ülkenin en aydın insanı olması lazım. Yani daha kucaklayıcı, daha merhametle, herkese eşit yakınlıkta, uzaklıkta demiyorum altını çiziyorum herkese eşit yakınlıkta olmak mecburiyetindeyiz. Çünkü biz insanı seviyoruz. Yaradılanı seviyoruz Yaradan’dan ötürü. Onun için ben bu anlamlı günde davetimize icabet etiğiniz için teşekkür ediyorum.”

 

“Ramazan ayında kalpler ve gönüller birbirine ısınıyor”

 

Müdür Arısoy’un konuşmasının ardından Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Yılmaz bir konuşma yaptı. Yılmaz, Ramazan ayının en önemli özelliğinin birleştiricilik olduğunu belirtti. Yılmaz, “Ramazanın en önemli özelliği birleştirici, bütünleştirici. Gönülleri ve kalpleri birbirlerine ısındırıcı bir havası var. Ramazan girdiği zaman kalpler yumuşuyor, insanlar birbirini seviyor, gözler birbirine muhabbetle bakıyor, kalpler ısınıyor, yoksullar hatırlanıyor, küskünler barışıyor adeta rahmet ayı bizim için de kalplerimiz ve gönüllerimiz için de rahmete dönüşüyor. İşte bu rahmetin bir göstergesi olarak da bu sofranın etrafında bizi birleştirdi bütünleştirdi. Dolayısıyla bir arada bu rahmet ayı bizi buluşturdu.

 

‘16 müesseseyle Bilecik’imize hizmet etmeye çalışıyoruz’

 

Işık Eğitim Kurumları olarak Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, ANAFEN Dershanesi, FEM Dershanesi bir de bu sene KPSS kursumuz yani FEM Akademi yeni faaliyetlerine inşallah başlıyor. Bilecik’te yaklaşık böyle 5 tane kurumla hizmet ediyoruz. Bunun yanı sıra öğrenci yurtlarımız var, ilçelerimizde yine yurtlarımız var. Yaklaşık 16 tane müesseseyle Işık Eğitim Kurumları Bilecik’imize hizmet etmeye çalışıyor.

 

‘Çocuklarınızı anne-baba şefkatiyle eğiteceğiz’

 

Tabi öncelikle sizler siyasi partiler olarak milletimize ve memleketimize hizmet için kuruldunuz. Millete ve memlekete hizmet etmek için hizmet yarışı içerisindesiniz, biz de sizin evlatlarınıza hizmet etmek için. Siz millete ve memlekete hizmet edeceksiniz biz de sizin evlatlarınıza hizmet edeceğiz. Çok yoğun bir tempoyla evlatlarınızı, çocuklarınızı çoğu zaman ihmal ediyorsunuz. O çocukları bizlere emanet edeceksiniz biz sizlerin yerine bir anne-baba şefkatiyle inşallah onları eğiteceğiz, geleceğe hazırlayacağız. Bizim vazifemiz bizim sorumluluğumuzda bu. İnşallah Allah sizlerin işlerinde de sizleri muvaffak eylesin.” şeklinde konuştu.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından siyasi parti il başkanları sırayla söz alarak geceyle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar. İlk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, “Böyle bir yemeği düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Başarı noktasında da çocuklarımızı eğittikleri için, bu ili başarıyla temsil ettikleri için son SBS’de açıklanan mutluluk verici tablodan dolayı ben kendisini ve ekibini bir kere daha kutluyorum. Başarılarının devamını temenni ediyorum.

 

‘Birlik beraberliğimiz devam edecek’

 

Burada ufak, güzide bir iliz malum. Birlik ve beraberlik içinde olduk bu zamana kadar. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olacağız inşallah. Bu yemekte çok önemli değerlerimize sahip çıkıp yaşattıkça birlik ve beraberliğimize katkı sağlayan bu tür yemekler bizi birbirimize daha fazla yakınlaştırıyor. Mübarek Ramazan’ın feyzini, bereketini hep beraber birlikte paylaşarak tattık. Bu düzenlenen yemekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde bu tür mutluluk tablolarının devamını temenni ediyorum.” dedi.

 

 

“Davete keyifle geliyoruz”

 

CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet de, “Bu eğitim kurumunda öğrencileri başarısından ötürü gerek eğitim kurumundaki hocalarımı gerek bu hocalara ayak uydurup can kulağıyla dinleyen gençlerimiz çocuklarımızı da başarılarından ötürü kutluyorum. Bize bu iftar yemeğiyle beraber bir araya getiren kurumun yetkililerini de tekrardan tebrik ediyorum. Geçen yıl da bu davete icabet ettik. Bu yıl da bu davete icabet ettik. Şunu açık olarak zikrediyorum, keyifle geliyoruz, sevgiyle geliyoruz, hoşgörüyle geliyoruz ve burada olmak bizi mutlu ediyor.

 

‘Siyasilerin bir eğitim kurumunun çatısının altında toplanması kutsal bir olay’

 

Diğer siyasi parti il başkanları ve yöneticileriyle bir araya gelmek elbette ilimiz için de, Bilecik siyaseti için de, Bilecik’in gelişmesi için de hatta bir eğitim kurumunun çatısı altında bir araya gelmek bence ciddi anlamda kutsal bir olay. Ki içinde bulunduğumuz Ramazan ayı da bizim ışığımız olacak, felsefemiz olacak inşallah. Buna da vurgu yapmak istiyorum. Ramazan ayına girdiğimiz bu günler ciddi anlamda hoşgörünün, insanlar arası yardımlaşmanın ve insanlar arası ilişkilerin doruğa vurduğu ibadetle geçen aylar. Şimdi bu aylarda elbette bir hassasiyet var, bir nüans var sevgi var. Ama ben bu yurtta, bu coğrafyada Bilecik’te Ramazandaki bu naifliğin daim olmasını istiyorum. Bunun Ramazan ayı haricinde geri kalan 11 ay içerisinde de aynı sevgi ve hoşgörüyle devam etmesini istiyorum. Buradan bu mesajı vermek istiyorum.

 

‘Bilecik’te siyaset yapmak hem kolay hem zor’

 

Elbette Bilecik küçük bir yer. Bilecik’te siyaset yapmak kolay olduğu kadar zor da. Ama bunun en güzeli küçük olmasından kaynaklanan il başkanlarımla, yöneticilerimle, kurumlarla hepimiz bir aile gibi hareket ediyoruz. Halka hizmet etmek Hakk’a hizmet etmektir. Evet, biz bir şekilde bunun kıvancıyla, bunun gururuyla hareket ediyoruz. Ne kadar sıkılsak ne kadar bunalsak da işimizi yaparken veya siyasetimizi güderken ama bu nüans çok önemli. Biz Bilecik halkına hizmet ettiğimize inanıyoruz ve Bilecik halkıyla beraber Türkiye’ye hizmet ettiğimize inanıyorum. Tüm kurumlarda olduğu gibi siyaset kurumunun da ilk emelinin bu olduğunu düşünüyorum ve halka hizmetin de Hakk’a hizmet olduğuna gerçekten inanıyorum. Bu da bizim zaten bu konuya şevkle bakmamızı sağlayacak başlı başına bir unsur.” dedi. Karaahmet konuşmasının ardından, bu iftar davetinin bir gelenek haline geldiğini geçen sene de gerçekleştiğini söyleyerek teşekkür etti ve bir hediye verdi.

 

“Bu akşam ki görüntümüzün herkese örnek olmasını diliyorum”

 

MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen ise, “Okulumuzu başarılarından dolayı kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bu birlik ve beraberliğimizin tüm İslam camiasında da olmasını yüce Rabbimden diliyoruz. Küresel gücün etkisiyle komşularımız İslam camiası maalesef mezhep çatışmaları, kardeş kavgaları yüzünden huzurlu bir şekilde Ramazanı geçiremiyorlar. Bu yüzden üzüntülerimizi dile getirmek istiyorum. Bu akşam ki görüntümüz ilimize ülkemize tüm İslam camiasına örnek olmasını diliyor tekrar tekrar kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Demokrat Parti İl Başkanı Ali Pamukçu da Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’nun Bilecik’te ses getiren bir okul olduğunu ifade etti. Pamukçu, “Bunun gözden kaçması mümkün değil. Gerçekten geçmişte başarılarını hep okuduk. Eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilinci içerisinde. Türk Eğitimciler Vakfı var Koç Vakfı’nın onun da üyesi olduğum için eğitimin ne olduğunun bilinci içerisinde eğitimi gerçekten bu Sevgi Çiçeği, Fem Dershaneleri Bilecik’te örnek teşkil ediyor. Çalışarak, eğitimi takip ederek başarılarını her sene görüyoruz. Bu arada bizi de bir araya getirdiğiniz için bu mübarek Ramazan gününde teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x