SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2018/81 TLMT.

SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2018/81 TLMT.

T.C.
SÖĞÜT
İCRA DAİRESİ
2018/81 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilecik İl, Söğüt İlçe, 126 Ada, 26 Parsel, ÇALTI/ŞEN Mahalle/Köy, DEĞİRMENYANI Mevkii, Mevcutparselinbahçe vasfında olduğu, sulanabilir tarım arazisi olduğu, %3-4 eğimli olduğu belirlendi. Parselin 1780 m 2 lik kısmında plastik sera bulunduğu görüldü. Kalan kısmının boş ve çalılık durumda olduğu belirlendi.Toprak derinliğinin iyi, toprağın kumlu tınlı yapıda ve orta bünyeli olduğu tespit edildi. Parsele ulaşımın yanından geçen arazi yolu ile sağlandığı ve oldukça kolay olduğu görüldü.Parselin sulama imkanı ve bölgenin iklim şartlarının da avantajı ile sulu şartlarda her türlü ve sebze ve meyve tarımı yapılabilecek 2. Sınıf bir tarım arazisi olduğu değerlendirilmiştir. Bölgede benzer arazilerde genel olarak plastik örtülü sera tesis edilmek sureti ile yılda iki veya 3 ürün sebze tarımı yapılmaktadır.
Yüzölçümü : 3.261,48 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 99.945,16 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 09:30 – 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 09:30 – 09:35 arası
Satış Yeri : Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Belediye Sk. No: 12 SÖĞÜT
————————————————————————————————————-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/81 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2018 (BN:421)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam