“ Son kez söylüyorum; Yağcı, mal varlığını açıklasın ”

“ Son kez söylüyorum; Yağcı, mal varlığını açıklasın ”

Daha önce de birkaç defa Yağcı’ya mal varlığını açıklaması konusunda yapılan çağrılara yanıt verilmediğini belirten Şensoy, ilk kez Mhp Belediye Başkan Adayı olarak, etik olmanın ve şeffaf yöneticilik anlayışı gereği kendisinin mal varlığını açıkladığını ifade etti.

Şensoy,  konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

 

“Hiç şüphesiz 10 yıl gibi uzun bir süre Belediye Başkanı olarak Bilecik İlinde görev yapan bir seçilmiş Başkan’ın 3. dönemde de aday olması en doğal hakkı olmakla beraber; temiz toplum, temiz siyaset, temiz belediye, temiz yönetim ve şeffaflık anlayışı ve evrensel etik kuralları gereği hiçbir çağrıya mahal bırakılmaksızın mal varlığını açıklamasını beklemek; siyaset yapmak isteyen herkes için olduğu gibi Sayın Başkan’dan da kamuoyunca beklenmesi en tabi hak olsa gerektir.

 

Nitekim temiz toplumu oluşturabilmenin temel göstergelerinden en önemlisi; halkın önüne çıkanların onların zihinlerinde var olan çeşitli sorulara açık, net ve şeffaf biçimde cevap verebilecek tavır ve davranışlar sergileyebilmeleridir.

 

Gerek Sayın Selim YAĞCI ve gerekse kamuoyu geçmişte yaptığımız ve bu vesileyle de yinelediğimiz bu çağrımızın altında herhangi bir art niyet de aramamalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim bu konuda yaptığımız bu son çağrı; tamamen “Temiz ve Şeffaf Siyasetin Oluşmasına katkıda bulunmaktan, halkımızın bilinçlenmesine ve demokrasi kültürümüzü geliştirmeye katkı sağlamaktan” öte başka bir şey değildir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi ailesi olarak bizler; özellikle 17 Aralık’la başlayan süreçte Türkiye siyasetinin yozlaşmış, yolsuzluk ve rüşvet ilişkileriyle anıldığı, temiz siyaset, şeffaf belediyecilik ve emin yöneticilik konularının daha da anlam kazandığıve bu gelişmelere paralel olarak toplum bireylerinin bu hususlarda beklentilerinin arttığı bir zaman diliminde bu konuda geçmişte olduğu gibi bu gün de aynı hassasiyetin içerisinde olduğumuzu ve bundan sonra da bu hassasiyetimizi koruyacağımızı belirtmek isterim.

 

Bu vesileyle; yukarıda ifade ettiğim temel kriterler ve Partimizin bu tür konulardaki hassasiyeti çerçevesinde, kamuoyu adına diğer Belediye Başkan Adayları gibi Sayın Selim YAĞCI’nın da mal varlığını açıklamasını beklediğimizi son bir kez daha bu vesileyle hatırlatmayı sorumlu aday olmanın gereği olarak belirtiyorum.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Mal Bildirimi – MAL BİLDİRİMİ NE ZAMAN VERİLİR?;sonu (0) ve (5) ile biten yılların şubat ayı sonuna kadar; görevin sona ermesi halinde, ayrılma tarihini izleyen bir ay içinde, bildirimlerin verilmesi gerekmektedir. Devlete zaten veriyor mal bildirimini Başkan bu çaba neden?

  2. klasik muhalefet – muhalefet olarak başka bildiğiniz bir şey yok chp de aynı, ee şu kişi mal varlıgını acıklasın.. açıklayacak kişi eğer bi dalavere cevirecekse malları dayısına halasına yeğenine cocugunun ustune yapar yine yapar yapacagını.. açıklasa ne olacak yani. proje uretemiyorsunuz anca boyle sorgulamalarla gundem olusturuyorsunuz, bu zihniyetle yerinizde saymaya devam. . .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam