”SOSYAL KONUT” PROJESİ

”SOSYAL KONUT” PROJESİ

 

Bilecik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan (SYDV) yapılan açıklamada, konutların maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile 100 lira taksitli olarak satışa sunulacağı kaydedildi.

Konutlar için başvuruda bulunmak isteyen ve ilan tarihinden önce Bilecik'te ikamet edenler başvurularını şahsen 25 Ocak'a kadar başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte SYD Vakfı'na yapmaları gerektiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Başvuru sahipleri T.C. vatandaşı, 25 yaş ve üzerinde olma özellikleri taşımasının yanında eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmaz. Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak. 3294 sayılı kanuna uygunluğu ilgili SYD Vakfı tarafından tespit edilmek ve SYD Vakıflarından yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak. İlan tarihinden önce konutların bulunduğu merkez ilçe veya merkez ilçeye bağlı köy sınırları içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir. Kendisi ile eşi, velayeti altındaki çocukları ve hanede yaşayan diğer kişilerin mülkiyetinde herhangi bir konutu bulunmamak. Bir hane halkı adına (yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir başvuru yapabilir. TOKİ konutlarından satın almamış olmak ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olmalıdır. Başvuru şartlarına sahip olan, ''en az yüzde 50 özürlü vatandaşların'' ve ''diğer alıcı adaylarının'' başvuruları ayrı olarak 2 kategoride kabul edilecektir.''

Açıklamada, 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan özürlü vatandaşlar için yapılacak toplam konut sayısının yüzde 10'una kadar kontenjan ayrılacağı, yüzde hesaplanması sonucunda 0,1'lik artışın özürlülerin lehine bir üst tam sayıya tamamlanacağı belirtildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam