SPOR’DA HER TÜRLÜ SONUÇ VAR AMA…

SPOR’DA HER TÜRLÜ SONUÇ VAR AMA…

BU GÖRÜNTÜLER İLİMİZE YAKIŞMIYOR!

 

CANER ALKAN – BAL Ligi’nde mücadele eden takımımız Bilecik İl Özel İdare spor kendi saha ve seyircisi önünde 8. Hafta karşılaşmasında Dumlupınar Üniversitesi spor ile karşılaştı.

 

Karşılaşmanın ilk yarısı dengeli, karşılıklı ataklarla geçerken gol sesi çıkmadı ve 0-0 berabere bitti. İkinci yarıya iyi başlayan temsilcimiz gol yollarında etkili olamayınca oyun üstünlüğünü eline geçiren Dumlupınar Üniversitesi spor maçın son yarım saati temsilcimize göre çok daha etkili oldu.

Kondisyonu daha fazla olan Dumlupınar Üniversitesi spor ard arda bulduğu gollerle 3-0 maçı kazandı. Oyundan düşen temsilcimiz son dakikalarda etkili olamadı.

Diğer yandan karşılaşma sonrası bazı taraftarların istenmeyen hareketleri ortalığın bir anda karışmasına neden oldu.

Taraftarlarımızdan bazıları takımımıza destek olacağı yerde rakibi kışkırtarak karşı takıma olmayacak sözler söyleyerek Bilecik’e yakışmayan görüntüler sergilediler. Maçın son düdüğüyle beraber bir taraftarımız rakip takımın 17 numarasının kafasına su fırlatarak ortalığın bir anda gerilmesine neden oldu. Futbol adına bir şeyler yapmaya çalışan temsilcilerimiz, yöneticilerimiz bu değişmeyen kafa yapıları yüzünden zor durumlarda kaldıkları gözlendi.

Bilecik’i temsil eden takımımıza desteklerin sınırlı olması zaten bilinirken bir de bazı taraftarların gösterdiği bu yakışmayan tavırlar futbolcularımızı ve yöneticilerimizi zor durumda bıraktığı dikkatlerden kaçmadı.

 Maçı yöneten orta ve yan hakemin oyunu germesinin yanı sıra rakip takımın 17 numaralı oyuncusunun saha içinde yaptığı çirkin hareketler bu olayların yaşanmasını tetiklese dahi bu gibi davranışların ilimizin tanıtımına kötü imaj verdiği gibi ayrıca hiçbir zaman futbolun içinde olmadığı ve genç nesillere de kötü örnek olduğu da bir gerçek.

Öte yandan saha içinde görev yapan emniyet güçlerinin olayların büyümesine mahal vermeyerek kısa sürede yaşanan gerginliği yatıştırdıkları da kaydedildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam